פלסטיני פעיל חמאס שרד ניסיון התנקשות בעיר צידון שבלבנון לאחר שפצצה שהוטמנה ברכבו התפוצצה פצעה אותו בלבד, כך לפי הודעת צבא לבנון וארגון חמאס. בתחילה לא היה ברור מי ביצע את ניסיון ההתנקשות או מדוע הפעיל, שזוהה כמוחמד חמדאן, נבחר כמטרה וחמאס בהודעתו הראשונית האשים את ישראל במעשה ה"נפשע" שפצע את חמדאן ברגלו.

מספר מיליציות חמושות וארגוני טרור פועלים בבסיסים בהם למדינה אין שליטה מלאה מאז מלחמת האזרחים שפקדה אותה אותה בשנות ה-70 ונותנת את אותותיה עד היום ומדי פעם הם מתעמתים ביניהם. לא ברור מה תפקידו של חמדאן בארגון הטרור המחזיק משרדים ופעילים בלבנון לצד 147,000 פלסטינים המתגוררים במדינה, רובם ב-12 מחנות פליטים כשהגדול מביניהם נמצא בצידון.

אישיות ביטחונית רשמית בלבנון מסרה לסוכנות הידיעות AP בעילום שם כי הפצצה, שמשקלה לא עלה על 400 גרם, הונחה מתחת למושב הרכב, זאת לעומת הדיווח של סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית כי משקלה היה 500 גרם ולא ברור הפעם בגרסאות. לטענת הסוכנות הפיצוץ ארע שעה שחמדאן נכנס לרכבו וראש העיר של צידון אמר כי חמדאן מטופל בבית החולים בעיר ועובר ניתוח ברגלו. הפיצוץ הרס את הרכב לחלוטין וגרם לנזק קל לכלי רכב ומבנים סמוכים.

בפיצוץ דומה שארע בצידון ב-2006 חוסלו שני פעילי ארגון הג'יהאד האיסלאמי כשפצצה ברכב הופעלה שעה שאלה חלפו בסמוך אליו. וגם אז הואשמה בכך ישראל.