הישג עצום לספורט הישראלי: פחות מ-30 ימים ימים לפני אולימפיאדת החורף בקוריאה דרומית, זכה המחליק הישראלי, ולדיסלב ביקנוב, במדליית זהב באליפות אירופה בהחלקה מהירה שמתקיימת בעיר דרזדן בגרמניה, כשסיים ראשון במקצה למרחק של 3,000 מטרים. ביקנוב בן ה-28 שייצג את ישראלי במשחקי החורף עבר את המרחק בזמן של 5:02.882 דקות והקדים בכך שני מחליקים מצרפת.

בשבת זכה ביקנוב במדליית ארד במקצה ל-1,500 מטרים. המחליק הישראלי חצה את קו הסיום רק רביעי אחרי עם תוצאה נפלאה של 2:15.432, אבל המחליק הצרפתי שעקף אותו נפסל לאחר שחסם את הישראלי בצורה לא חוקית וביקנוב הוקפץ למקום השלישי וקיבל את מדליית הארד. בנוסף, בחישוב התוצאות בכל המקצים בהם השתתף דורג ביקנוב במקום השני הכללי. ביקונוב כבר רגיל למעמדים הללו וזו לו מדליית הארד השלישית במקצה הזה, אחרי שעשה זאת גם בשנה שעברה, במקצה ל-500 מטרים.

עבור זכייתו במדליית הארד באליפות אירופה, יקבל ביקנוב מענק מיוחד של 20 אלף ש”ח, מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

פירגון גדול למחליק ולדיסלב ביקנוב שזכה היום במדליית זהב בהחלקה מהירה למרחק של 3000 מטרים באליפות אירופה בגרמניה. ולדיסל…

Posted by ‎הוועד האולימפי בישראל‎ on Sunday, 14 January 2018