אפילו מדי הטמפרטורה לא מצליחים לעמוד בקצב של המעלות הצונחות במחוז יקוצק המרוחק שברוסיה שם הגיעה השבוע מידת החום, או הקור, למינוס 67 מעלות. כן כן, 67 מעלות מתחת לאפס. ביקוצק, מחוז בו מתגוררים מיליון תושבים השוכן 5,300 ק"מ מזרחית למוסקבה, פוקדים התלמידים את בתי הספר לעיתים קרובות אף בטמפרטורות של 40- מעלות אך אתמול אפילו שם החליטו להודיע להורים להשאיר את ילדיהם בבתים המחוממים.

בכפר אוקימיאקון, אחד המקומות המיושבים הקרים על-פני כדור הארץ, הראה ערוץ הטלוויזיה הממשלתי את הכספית צונחת במד-טמפרטורה שתוכנן למדוד "רק" עד 50- מעלות. אולם זה עדיין לא השיא של כל הזמנים. שיא זה נשבר ב-2013 אז נמדדו במחוז 71- מעלות. במהלך סוף השבוע קפאו שני אנשים למוות לאחר שניסו ללכת ברגל לחווה סמוכה כשנתקעו עם רכבם. שלושה אנשים נוספים שהיו איתם שרדו משום שהיו לבושים בצורה שיותר תאמה את תנאי מזג האוויר, כך מדווחים חוקרי המשטרה במחוז. בבתים עצמם, המצב יותר טוב כשלכולם הסקה מרכזית וגישה למקורות כוח חלופיים, כך נמסר ממשרד הדובר של מושל המחוז.

שלג בחרמון (צילום: דוברות אתר החרמון)

תושבי יקוצק אינם זרים לקור עד כדי כך שגל הקור הנוכחי אפילו לא כיכב אתמול בכותרות הראשיות של העיתונים. ובכל זאת, כמה ערוצי תקשורת פרסמו תמונות "סלפי" שנשלחו אליהם על-ידי תושבי האזור, כמו גם סיפורים על פעלולי ומבחני אומץ שבוצעו בקור העז. נשים פרסמו תמונות שלהן עם קרח על הריסים וערוץ "יקוצק מדיה" פרסם תמונה של סטודנטים סיניים שהתפשטו במטרה לטבול במימי מעיין תרמי.

ואצלנו, לאורך היום ימשכו ואף יתחזקו הגשמים וישנו חשש להצפות בנחלי הדרום והמזרח. בחמישי בבוקר ירד גשם בצפון הארץ ויתפשט לאורך היום כשבלילה יגיע גם לנגב, בחרמון צפוי שלג כבד וצפוי אף שלג קל (ללא היערמות) בהרי הצפון והמרכז. בשישי יהיה קר מהרגיל לעונה ותיתכן קרה במקומות המועדים, הגשמים ייחלשו ושלג קל עדיין ייתכן. בשבת יהיה קר מהרגיל לעונה.