ילד כבן 12, נפצע היום (רביעי) באורח שה, כשנפל מגובה לפיר מדרגות באתר בנייה ברחוב רבן גמליאל בבני ברק. צוות של מד"א שהוזעק למקום פינה אותו לבית החולים שיבא בתל השומר כשהוא מורדם, מונשם וסובל מחבלה בראשו. חוקרי מרחב דן של משטרת ישראל פתחו בבדיקת נסיבות האירוע.

על פי אנשי השיטור העירוני בבני ברק, הילד הגיע עם אביו לבניין, הנמצא בשלבי הקמה, במטרה לראות את הדירה אותה רכש האב בבניין. הילד עלה בגרם המדרגות הספירלי, ועמד על משטח זכוכית, שנראתה לו כמקובעת, אך היא נשברה והוא נפל מגובה שלושה מטרים.

אתר הבנייה בבני ברק בו נפצע בן 12 באורח קשה, 17 בינואר 2018 (צילום: מד"א)

שגיב אליאסף, חובש בכיר במד"א, סיפר כי "כשהגעתי למקום מצאתי ילד כבן 12 כשהוא מעורפל הכרה לאחר שנפל מגובה של שתי קומות. הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני יחד עם צוותי מד"א נוספים. צוות טיפול נמרץ של מד"א פינו אותו לחדר טראומה בבית החולים תל השומר כשהוא סובל מחבלת ראש ומצבו מוגדר קשה".

אתרי בנייה הם מוקד לסכנות רבות, וענף הבנייה הוא המסוכן ביותר בשוק העבודה בישראל – שגבה בשנה החולפת את חייהם של 35 עובדים. גם חמישה נערים נהרגו במהלך עבודתם באתרי בניה בשנתיים האחרונות, זאת על אף שמרבית העבודות בענף, ובייחוד עבודות בגובה – אסורות להעסקת קטינים.

על פי החוק מחויבים האתרים להיות מוקפים בגדר, וזאת במטרה למנוע כניסתם של זרים ובכלל זאת ילדים, העשויים להיפגע.