המליציות הכורדיות בסוריה טוענות כי הן הדפו כוחות צבא טורקיים ואת בעלי בריתם מכפרים אותם אלו כבשו בהתקפה הטורקית שהחלה ביום שבת. גם המרכז הסורי לזכויות אדם אישר כי הכוחות הכורדים פתחו במתקפת נגד ושחררו שני כפרים כורדים שנכבשו לפרקי זמן קצרים במהלך ההתקפה הטורקית. נכון לעת הזו אין נתונים רשמיים לגבי מספר הנפגעים בהתקפה.

לאחר שנהדפו מהמובלעת בעפרין הטורקים פתחו שתי חזיתות נוספות, ביומה השלישי של הלחימה, כך על פי המרכז הסורי לזכויות אדם. גורמים במליציות הכורדיות הקרויות 'היחידות להגנת העם', או YPG, מדווחים כי הם מתעמתים עם כוחות טורקיים בצפון מערב עפרין.

טורקיה רואה ב-YPG אירגון טרור בגלל זיקתו למורדים הכורדים בשטחה. נשיא טורקיה רֵגֵ'פּ טָאִיפּ אֶרְדוֹאָן הבטיח כי ירחיב את המבצע, המזכה אותו בפופולריות רבה בקרב אזרחיו.

ישנן טענות כי לוחמים של הכוחות הדמוקרטיים הסוריים מתכנסים ממזרח ומדרום לעפרין על מנת לסייע לשותפיהם ב-YPG.

בזירה הבינלאומית

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום לדון במצב בסוריה. בהצהרה שיצאה היום (ב') ממטה נאט"ו נמסר כי האירגון היה בקשר עם טורקיה בהקשה למתקפה המתפתחת.  נאט"ו מכירה בפגיעות אותן ספגה טורקיה מאירגוני הטרור והיא מכירה בזכותה של טורקיה להתגונן מפניו, אך היא "מקווה כי טורקיה תעשה זאת באופן פרופורציונאלי ומידתי".

מזכיר המדינה האמריקאי מסר באמצעות דוברו כי הוא שוחח בטלפון עם מקביליו הטורקיים והרוסים, והוסיף כי "אנחנו מפצירים בטורקיה להפגין איפוק ולהגביל את טווח הזמן ומרחב הפעילות של התקפתה".