ההסתדרות, ועד עובדי טרה והנהלת החברה חתמו על הסכם קיבוצי חדש לעובדי המחלבה של החברה הסמוכה לעיר נתיבות. ההסכם, שנוגע לכ-400 עובדים, יהיה תקף לשלוש השנים הקרובות, עד לסוף שנת 2020.

יו"ר ועד עובדי טרה, מנשה פנחס, מסר: "ההסכם מבשר על הפיכת עובדי טרה למשפחה אחת גדולה – עובדים ותיקים וחדשים. בעזרת עובדיה המסורים והנאמנים טרה צועדת בצעדי ענק בדרכה לכבוש את שוק החלב בישראל. אני מודה לכל העובדים על הפרגון והתמיכה ולוועד, להנהלה ולנציגי ההסתדרות על שיתוף הפעולה למען קידום מעמדם של ההון האנושי בטרה".

חתימת הסכם קיבוצי במחלבות טרה (צילום: דוברות ההסתדרות).

כחלק מההסכם נקבע כי כלל העובדים יקבלו תוספת שכר בסך 2.5% בכל אחת משלוש שנות ההסכם, בתנאי שיצברו ותק של תשעה חודשים במועדים אשר נקבעו מראש. לצד זאת, בשנים 2018 ו-2019 תחלק הנהלת החברה לפי שיקול דעתה ותוך התייעצות עם הוועד, תוספות שכר אישיות נוספות לחלק מהעובדים, בגובה של עד 0.75%.

עוד נקבע בהסכם כי כל עובד בוותק של חמש שנים ומעלה יזכה להגדלת ההפרשות הפנסיוניות מצד המעסיק, אשר יגיעו בסופו של דבר ל-7.25% – גבוה ב-0.75% משיעור ההפרשות המינימלי הקבוע כיום בחוק.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

סעיפים נוספים בהסכם קובעים כי השתתפות החברה בנופש השנתי המרוכז של העובדים תוגדל ל-1,900 שקל לעובד, וכי החברה תמשיך לממן מסיבה שנתית לרווחת העובדים בשווי 150 אלף שקל מדי שנה. שווי השי שמעניקה החברה לכל עובד ביום הולדתו יגדל ל-150 שקל, וכל עובד יקבל מדי חודש 100 שקל לניצול בחנות מוצרי המחלבה הממוקמת במפעל.

ליווי עובדי טרה והמו"מ על ההסכם נעשו באמצעות איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה בראשות היו"ר הרצל יאקה, מ"מ יו"ר האיגוד אליעזר בלו, וההסתדרות במרחב הנגב בראשות היו"ר מאיר בביוף. לצידם פעלו במו"מ גם מזכיר חטיבה ארצי בהסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה עו"ד אריאל ברנע ומזכירת האיגוד המקצועי ממרחב הנגב אילנה סוויסה, ועורכות הדין יערה צישינסקי וגלי שטיינברג מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי.