בבית צפאפא שבירושלים אותר הבוקר (שישי) רכב העולה באש ובקרבתו כתובת הגרפיטי "מוות לערבים". למקום הגיעו חוקרי משטרה וחוקרי זיהוי פלילי של המשטרה ונמסר כי כל כיווני החקירה נבדקים.  

בית צפאפא, כפר פלסטיני-ישראלי הנמצא בין שכונת גבעת המטוס תלפיות ובין שכונת גילה, נמצא תחת מתקפות ופעולות איבה וונדליזם על רקע גזעני מזה שנים רבות. בשנים האחרונות ארעו מספר הצתות של רכבים בכפר וכתובות גרפיטי גזעניות רוססו על בתי התושבים. בקיץ 2014 בזמן מבצע צוק איתן סבלו תושביו מהתקפות גזעניות ורכושם נפגע על בסיס כמעט יומיומי.    

לפני כשבועיים רוססו כתובות נאצה על מספר רכבים חונים בכניסה לכפר בית איכסא הסמוך לשכונת רמות בירושלים. בין הכתובות שרוססו: "ערבים החוצה" ו-"מוות לערבים". משטרת ישראל פתחה בחקירה שעד היום לא הניבה תוצאות.

פעולות 'תג מחיר' המבוצעות על ידי ישראלים במטרה לפגוע פיזית או על מנת להשחית רכוש של פלסטינים, בוצעו פעמים רבות בעבר, בעיקר בשטחי יו"ש, ירושלים ובלא מעט ישובים ערביים בארץ. פעולות אלה כללו בעבר שריפת מסגדים וכנסיות, עקירת עצי זית, פגיעה ברכבים ורכוש של פלסטינים. האירועים הקשים ביותר הקשורים לפעולות מסוג זה התרחשו ביולי 2015 – רציחתו של הנער בן ה-16 מחמד אבו חד'ר בירושלים, ושריפת ביתם של משפחת דוואבשה, בכפר דומא, שריפה בה נספו בני הזוג סעד וריהאם דַוובשה ובנם הפעוט בן השנה וחצי עלי סעד דוואבשה. בנם הנוסף בן ה-4 של הזוג, נפצע קשה.