השיגים מרשימים לישראל ג'ודו, בתחרות גביע אירופה בפורטוגל ירדן מאירסון השיגה את מדליית הכסף וגפן פרימו השיגה את מדליית הארד. בתחרות בבולגריה זכה לי קוכמן במדליית הכסף.

Posted by ‎איגוד הג'ודו בישראל , Israel Judo Association‎ on Sunday, 4 February 2018

 

לי קוכמן (משחק עד 90 ק"ג) הג'דוקא השיראלי החל את התחרות בסופיה, בולגריה עם ניצחונות על יריבים מסרביה, רוסיה ובלגיה. בחצי הגמר המשיך הישראלי לשלוט בזירה והכניע את לורסו מצ'ימינטו הספרדי באיפון. בגמר פגש קוכמן את פיוטר קוכזורה הפולני. אחרי שהצליח לסחוט שני עונשים מהפולני והוביל בקרב, הצליח הפולני לבצע איפון וקוכמן סיים עם את התחרות המצויינת עם מדליית הכסף.

ירדן מאירסון (משקל עד 78 ק"ג) מאירסון פתחה את התחרות בפורטוגל בניצחונות על יריבות מבריטניה וספרד, בחצי הגמר ניצבה מולה ההונגרייה אוולין סלנקי, הישראלית הצליחה להפיל אותה באיפון אחרי 2:35 דקות מהפתיחה. בגמר המתינה לה היפנית שאיו אומוז'ה. 1:36 דקות לסיום הקרב הצליחה היפנית לבצע ריתוק שממנו מאירסון לא הצליחה להשתחרר ונאלצה להסתפק בכסף.

יום קודם לכן, גפן פרימו (משקל עד 52 ק"ג) בת ה-17 פתחה את תחרות גביע אירופה בפורטוגל, בניצחונות על יריבות מספרד ורוסיה. לצערה היא נעצרה ברבע הגמר על ידי קרולינה פינקווסקי, שניצחה באיפון.

משם עברה פרימו להתחרות בבית הניחומים, בו השיגה ניצחון על יריבה מאוסטרליה באיפון והעפילה לקרב על המקום השלישי נגד האוקראינית לודמילה פליאבה. הישראלית שלטה לאורך כל הקרב ובסופו של דבר השיגה איפון שהעניק לה את המקום על הפודיום.

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו סיכם את התחרות: ״ירדן מאירסון שומרת על יציבות וממשיכה בשרשרת הזכיות במדליות. נבחרת הנשים מסיימת את התחרות הראשונה לשנת 2018 בסבב העולמי עם 2 מדליות, כולי תקוה שיריית פתיחה זו מעידה על ההמשך הצפוי בשנת 2018, כשהפנים שלנו כמובן לאליפות אירופה שתיערך באפריל בתל אביב״.

יו״ר איגוד הג׳ודו משה פונטי נשמע מעודד מאוד: ״התחלה מצוינת לשנת 2018. בסוף השבוע הקרוב הנבחרת תתחרה בגרנד פרי היוקרתי בפריז, כשמטרת העל של השנה הנוכחית היא אליפות אירופה 2018 בת״א. אני מקווה שנמשיך להגיע להשגים וליצור המשכיות לג׳ודו הישראלי״.