צבא של רחפנים שהיה אמור להאיר את השמיים בטקס הפתיחה של אולימפיאדת החורף בדרום קוריאה נשאר על הקרקע במהלך הטקס.

הצופים ברשת NBC ששידרה את הטקס עם השהייה קלה בארה"ב זכו בכל זאת לראות את המופע המיוחד אך כעת מתברר שמדובר היה בגרסה שהוקלטה מראש באחת החזרות.

חברת אינטל הייתה אמורה לשגר 300 רחפנים מיוחדים כחלק ממופע אור ראוותני במיוחד כחלק מטקס הפתיחה, אך התכניות האלה השתבשו. דובר הועד האולימפי, מארק אדאמס, אמר היום שלבסוף לא השתמשו ברחפנים בשישי בערב בגלל "שינוי לוגיסטי מאולתר".

נבדקים חשדות שונים להתקפות סייבר שהפילו כמה שרתים בזמן טקס הפתיחה אולי הייתה להם השפעה כלשהי גם מופע הרחפנים.

רשת NBC שידרה את מופע האורות אך בעצם היה מדובר בהקלטה מדצמבר של חזרה בה אינטל שיגרה 1,280 רחפנים בפיונגיאנג. דבר זה לא הפריע לרשת הטלויזיה להדגיש את הרגע והיא אף צייצה בטוויטר "נחיל של רחפנים מביא לנו את אחד המראות היפים של טקס הפתיחה"

אינטל מצידה חגגה את שבירת שיא גינס לכמות הגדולה של רחפנים שטסו באופן סימולטני ואף פרסמה סרטון על כך בטוויטר. "יותר מ 1,200 רחפנים," נכתב בציוץ של החברה היושבת בקליפורניה. "מופע אחד מדהים, צפו כיצד צוות הרחפנים שלנו שבר את שיא גינס במופע טקס הפתיחה".

הסיפור הזה מזכיר  את התקרית במשחקים בסוצ'י ב-2014 כאשר אחת מ-5 הטבעות האולימפיות לא נדלקה – אבל בטלויזיה הרוסית שידרו צילומים מהחזרות שבהן הכל עבד כמו שצריך.