ועד עובדי מפעל בקר תנובה בבית שאן ("אדום אדום"), ההסתדרות והנהלת המפעל  חתמו היום (שני) על הסכם קיבוצי ראשון שיחול על כ-80 עובדי המשחטה, שהתאגדו בהסתדרות הכללית לפני כשנתיים.

תוקפו של ההסכם שנחתם היום יהיה לחמש שנים, והוא מסדיר את תנאי ההעסקה בחברה תוך שהוא מעגן את זכויות העובדים ומשווה את רובן לתנאי עובדי כלל קבוצת תנובה.

"אחרי משא ומתן ממושך, הגענו להסכמות שמביאות לידי ביטוי את הערכת תנובה לעובדיה ויביאו לשיפור ניכר בתנאי ההעסקה ב'אדום אדום'" אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד במעמד החתימה, "אני מברך את העובדים ואת אנשי המעו"ף ומרחב העמקים על ההישגים שבהסכם ומודה להנהלת החברה על שיתוף הפעולה, לטובת כל הצדדים".

יו"ר ועד העובדים, יוסי ביטון, הוסיף: "אני מברך על ההסכם אשר מגיע לאחר תקופה ארוכה בה עובדי אדום אדום הועסקו ללא הסכם קיבוצי. תודתי נתונה לאנשי ההסתדרות במרחב העמקים והסתדרות המעו"ף על התמיכה והליווי לאורך המשא ומתן".

בין השאר עוגנו בהסכם סעיפים הנוגעים לאופן קליטת עובדים, תקופת הניסיון בחברה ופרק הזמן לקבלת קביעות. לצד זאת הוסכם על תנאי השכר ותנאים נלווים כגון תשלום עבור עבודה בשעות נוספות מעבר לקבוע לחוק, תשלום עבור כוננות, "תוספת קירור", קריאת חירום, תשלום מענק על התמדה, מתן בונוס בגין עמידה ביעדים, מענק ותק, גובה השי לחגים ולאירועים אישיים, יציאה לנופש עובדים, יום כיף שנתי ועוד.

יו"ר ההסתדרות במרחב העמקים, זאב ליברמן, אמר כי  "מדובר בהסכם מצוין המחזק את מעמד העובדים וסולל את הדרך להסכמיים נוספים בעתיד. אני מחזק את ידי העובדים והוועד על נחישותם להתאגד בהסתדרות".

במפעל אדום אדום, הממוקם באזור התעשייה עמק המעיינות הסמוך לבית שאן, מייצרת תנובה ומשווקת מוצרי בקר קפוא וטרי לרשתות שיווק וקצביות ברחבי הארץ.

במעמד החתימה על ההסכם לקחו חלק יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות במרחב העמקים זאב ליברמן, יו"ר ארגון עובדי תנובה אחיאב שמחי ויו"ר ועד עובדי מפעל בקר תנובה יוסי ביטון. בנוסף לכך השתתפו במעמד החתימה גם מזכירת החטיבה מהסתדרות המעו"ף עדה קרמרסקי ומזכיר האיגוד המקצועי ממרחב העמקים אבי צדקה.