שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס אתמול (רביעי) לראשונה לפרסום התשתית הראייתית אותה גיבשה המשטרה לעבירות של שוחד בתיקים 1000 ו-2000, עבירות בהן חשוד ראש הממשלה בנימין נתניהו. השר דיבר בכנס השלטון המקומי, כשלפניו נאמו ראש הממשלה ושר הפנים דרעי, ואחריו השרה שקד.

"לראש ממשלה בישראל ישנה, כאמור, משימה נוספת, והיא לשמש דוגמא אישית לציבור הישראלי בכלל, ולנוער הישראלי בפרט" אמר שר החינוך בדבריו והדגיש במרומז כי בכך כשל נתניהו, "לצערי, קבלת מתנות בהיקף כה רחב לאורך כ"כ הרבה זמן איננה עומדת בציפייה זו של אזרחי ישראל".

על רקע הדריכות במערכת הפוליטית וחוסר הוודאות לגבי יציבות הקואליציה, אמר בנט כי לא יהיה שינוי לפחות עד להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד נתניהו בפרשה. "החוק במדינת ישראל הוא ברור. הוא קובע שראש ממשלה רשאי להמשיך בתפקידו גם לאחר המלצות המשטרה" אמר בנט והוסיף כי לנתניהו "עומדת חזקת החפות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על רקע השתלחותו של ראש הממשלה והמלחמה התקשורתית אותה הוא והמשטרה מנהלים, נעמד בנט לימין המשטרה, "יש להימנע מלהאשים את משטרת ישראל ב״הפיכה שלטונית״. אני סומך על שוטרי ישראל ועל מפכ״ל המשטרה" אמר שר החינוך הוסיף, "אני קורא לכל הצדדים לנהוג באחריות, באיפוק ובממלכתיות."

בנט האשים בדבריו את האופוזיציה כי היא מנהלת מערכה להפלת הממשלה, על רקע חקירות נתניהו, "יש גורמים באופוזיציה ששוכחים את חזקת החפות של ראש הממשלה וששים אלי בחירות כשמטרתם האמיתית היא הפלת ממשלת ימין" אמר בנט וקרא להם, "להתאפק עד לסיום התהליך".

שר הביטחון אביגדור ליברמן נשאל במהלך הכנס על עמדתו ביחס להמלצות להגיש כתבי אישום, "חזקת החפות שמורה לכל אדם, אפילו לראש הממשלה" אמר ליברמן והוסיף, "במדינה שלנו יש גוף אחד שהוא מוסמך לקבוע אם בן אדם אשם או זכאי וזאת לא התקשורת, זה בית המשפט וכל השאר זו ספרות זולה, תכנית ריאליטי". כשנשאל על אם נתניהו יכול להמשיך בתפקידו כל עוד הוא לא מורשע, השיב ליברמן, "ללא ספק, ואני חושב שכולנו חייבים להבין את המשמעות." ליברמן הוסיף כי, "אם ראש הממשלה מודח אז זה מהפך שלטוני. ראש הממשלה הוא ראשון בין שווים. כל עוד הוא לא הורשע בבית משפט, הוא יכול להמשיך".