ארבעה ימים אחרי הניצחון המרגש 63:65 על נבחרת יוון מסגרת בית ה' של מוקדמות היורובאסקט, נפגשה נבחרת ישראל בהיכל 'קבוצת שלמה' (הדרייב אין) בת"א עם בריטניה החזקה לה הפסידה בסיבוב הקודם. בתום משחק הפכפך בו שלטה ישראל בהובלתה של אלישה קלארק שקלעה 20 נקודות, יצאה נבחרת בתחושת החמצה עם הפסד 76:74, שהוריד את ישראל למאזן 2:2 והיא כרגע במקום השלישי בבית כשיש עוד שני משחקים שיכולים לשנות את התמונה כולה.

המשחק החל בשלטה של הבריטיות שעלו ליתרון 4:8, הנבחרת החלה להתאושש בניצוחה של אלישה קלארק שגמרה לריצת 13:17 בסיום הרבע הראשון. הרבע השני נפתח עם לא מעט החטאות של ישראל ובריטניה ניצלה זאת כדי לעלות ליתרון, אבל לויצקי ושפיר שמרו על הנבחרת בתמונה והרבע הסתיים ביתרון ישראלי 36:39.

במחצית השנייה הבריטיות שרו היטב, ישראל לא הצילחה להגדיל את הפער והיתרון עבר לבריטיות. קלארק ושפיר הוציאו את ישראל מהבוץ והיתרון חזר להיות כחול לבן עד סוף הרבע שהסתיים ב-56:59.

שי דורון במשחק של ישראל נגד בריטניה (באדיבות איגוד הכדורסל בישראל).

הרבע הרביעי לא בישר טובות והחל בריצה בריטית של 11:0, מנגד לנבחרת הישראלית שום דבר לא הלך והכדור לא נכנס לטבעת במשך 5 דקות. היתרון הבריטי ירד ל-67:62 בזכות קטיה לויצקי שחברה לשי דורון וביחד רצו ל-8 נקודות רצופות שהורידו את היתרון לנקודה אחת. חצי דקה לסיום הבריטיות קלעו נקודה אחת מהקו וישראל יצאה להתקפה אחרונה בסופה שי דורון חדרה לסל בניסיון להשוות אבל לצערה היא החטיאה והבריטיות ניצחון 76:74.

קלעו לישראל: קלארק 20 (11 ריב', 7 אס' ב-40 דקות), לויצקי 15 (12 ריב'), דורון 14, שפיר 13, צעירי 5, בן נון 3, טל לב 2, דיאמנט 2.

ישראל פספסה הזדמנות לעלות למקום הראשון בבית מוקדמות אליפות אירופה. בעוד 10 חודשים תצא נבחרת לשני משחקי חוץ מול יוון ופורטוגל אותם תהיה חייבת לנצח כדי להעפיל ליורובאסקט, כשיש לה סיכוי טוב גם אם תסיים במקום השני ותהיה אחת מתוך שש מתוך הסגניות שיעפילו.