חברת האופנה הוניגמן קיבלה אתמול (רביעי) צו להקפאת הליכים מבית המשפט המחוזי בנצרת. הבקשה שהגישה הנהלת הרשת, הגיעה על רקע קושי של החברה לעמוד בחובותיה העומדים על כ-234 מיליון שקלים. בית המשפט נעתר לבקשת החברה וכן הורה על מינויים של רו״ח בועז גזית ועו״ד קרן רייכבך-סגל כנאמנים של החברה בתקופת הקפאת ההליכים, אשר ניתנה לפי שעה לתקופה של 60 ימים.

בראש חברת הוניגמן ובניו בע"מ עומדים האחים הוניגמן, והיא מחזיקה ברשת של 137 סניפים בישראל. החברה מעסיקה למעלה מ-1,000 עובדים באופן ישיר ועוד עובדים במעגלים משניים, וזאת למרות שייצור הבגדים עצמו נעשה במדינות אחרות ולא בישראל.

במסגרת צו המינוי הוענקו לנאמנים סמכויות שונות לניהול החברה, תפיסת נכסיה, קידום ענייניה השונים בעיקר להפעלת החברה בתקופת הקפאת ההליכים. מחברת הוניגמן נמסר כי "החל ממועד מינויים מהיום בבוקר הנאמנים פועלים יחד עם צוותם לגיבוש מידע ונתונים אודות החברה, עובדיה, וכן כלל הענינים הקשורים בניהולה של החברה. "

"קבוצת הוניגמן הינה חברת אופנה ותיקה ומובילה בשוק האופנה הישראלית אשר צברה במשך שנות פעילותה הרבות קהל לקוחות נאמן והיא מהווה מקור לגאווה כבר למעלה מ-70 שנה. הנושא המרכזי אשר עומד על הפרק הינו המשך פעילות החברה בשיתוף עובדיה הנאמנים באופן שיאפשר לחברה לצאת לדרך חדשה."