הרוג מספר 6 מאז תחילת שנת 2018 בענף הבניין: עלי עווד ח'ואלד (علي عوض خوالد،), בן 44, שנפצע קשה בתאונה ביום ראשון נפטר הלילה מפצעיו הקשים. ח'ואלד פונה לקבל טיפול בבית החולים בנהריה לאחר התאונה.

משרד העבודה ורווחה לא השיב לפניית 'דבר ראשון'  באשר לפרטי הקבלן המבצע באתר, ולא פרסם באתר האינטרנט שלו כי העבודה באתר נעצרה, כפי שנדרש על פי החוק.

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר כי במחלקה לטיפול נמרץ מת מפצעיו גבר בן 44 משעב, שנפצע קשה מאוד בראשו ביום ראשון לאחר שנפל מגובה באתר בנייה בכפרו. הוא הובא מונשם ומורדם ומאז אושפז בטיפול נמרץ.

תאונות בניין קטלניות באתרי הבנייה והתשתיות בשנת 2018 (גרפיקה: אידאה).

ביום ראשון בשעות הצהריים התקבל במד"א דיווח על עובד בניין כבן 44 שנפל מגובה של כ-4 מטרים באתר בנייה בכפר שעב שבצפון הארץ. כוחות ההצלה העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו במצב קשה מאוד, כשהוא מחוסר הכרה עם חבלות בראש ובגפיים לבית החולים בנהריה. כאמור, לאחר התאונה מת מפצעיו.

חיים כץ, שר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90).

באותו היום אירעו שתי תאונות נוספות: עובד בניין כבן 19 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מגובה של כ-6 מטרים באתר עבודה בבית הספר ברנע באשקלון,וזמן קצר לאחר מכן, נפל עובד בניין כבן 40 מגובה של כ-4 מטרים באתר בנייה ברחוב קפלן בפתח תקוה. הוא טופל על ידי צוות מד"א ופונה לבית החולים בילינסון במצב בינוני עם חבלה בגפיים.

לפי הנתונים של ארגון 'נרתמים', מרבית התאונות בהן נפצעו פועלים בתאונות עבודה בשנת 2017, ארעו בשל נפילה מגובה.