נבחרת הנשים של ישראל בכדרומים עשתה צעד משמעותי בדרך להעפיל לראשונה לאליפות אירופה בברצלונה. לעיני כ-500 איש, בבריכה האולימפית בויינגייט, נערך אמש משחק הצלבה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה בין נבחרת ישראל המקומית לנבחרת פורטוגל האורחת. הנבחרת הישראלית שיחקה משחק קבוצתי מעורר הערכה שבסיומו ניצחו 10:14. שערים: שונית סטרוגו 6 ש', כרם נוי 4 ש', אביגיל פליקס 3 ש', נופר הוכברג 1 ש'.

על אף הגשם השוטף והרוחות הקרות שנשבו בחוץ, בבריכת השחייה שבוינגייט היה חם מאוד אתמול בערב, גם הגשם שנכנס במקצת לתחומי הבריכה המקורה גרם לאוהדים לפתוח מטריות בצבע כחול לבן, מה שתרם לתצוגת העידוד הנהדרת, יחד עם זמבורות, דגלי ישראל והמון אנשים שאוהבים את הענף ומשפחות השחקניות שדחפו את נבחרת ישראל לאורך כל המשחק.

השחקניות המקומיות הכתיבו את קצב המשחק מן הרגע הראשון, הסנטריות כרם נוי ואביגיל פליקס בנות ה-19 הצליחו להחזיק בצורה מעוררת השראה את ההתקפה ולצד השוערת המנוסה איילת פרס התוצאה בסוף הרבע הראשון הייתה 2:2.

החילופים הזריזים של המאמן היווני  דמיטריס מברוטאס וכיבושים חשובים של  הקפטנית שונית סטרוגו, שהיא הלב הפועם של הקבוצה, ברבע השני, הצליחו להוציא את הפורטוגליות מפוקוס ולהביא לכך שישראל ניצחה ברבע הזה 1:5 ו-3:7 במחצית.

כדורמים נשים – נבחרת ישראל מול פורטוגל (צילום: פטריסיה בן עזרא)

 

המחצית השנייה אופיינה בחיוכים מאופקים בספסל דובר העברית, ובפנים חתומות אצל נבחרת פורטוגל. הפורטוגליות ניסו לצמצם את ההפרש לקראת הגומלין בביתה, אך ללא הצלחה והמשחק הסתיים בתוצאה 10:14 לנבחרת ישראל שרחוקה משחק אחד בלבד, בפורטוגול בו עליה לנצח או להפסיד עד הפרש של 3 כדי להעפיל בפעם הראשונה בהיסטוריה לאליפות אירופה בברצלונה, ספרד.