עובדי העיתון החרדי 'יום ליום' המאוגדים בהסתדרות פתחו בשביתה החל מהשעה 12:00 היום על רקע פגיעה בתנאי העסקתם. בהסתדרות מבהירים: "אנו דורשים שזכויות העובדים ישולמו להם במלואם וההנהלה תחדל מידית מהפגיעה הקשה בתנאי העסקתם. לא נהסס למצות ולהחריף את הצעדים הארגוניים ככל שיידרש על מנת להבטיח את זכויות העובדים". ביום חמישי האחרון קיימו העובדים שביתת אזהרה קצרה.

עובדי המטה והמנהלה של העיתון, הממוקמת בפתח תחווה, מוחים בין השאר על התנכלות כלפי חברי הועד, הגברת עומסי העבודה בלא תגמול נוסף, וכן על אי תשלום פנסיה כחוק ואי מתן טופסי 161 (סיום העסקה) לעובדים כמתחייב בדין.

העיתון הוקם בשנת 1993 על ידי הרב עובדיה יוסף ושימש לאורך שנים כביטאונה של תנועת ש"ס. בשנה שעברה נרכש העיתון על ידי נעמה עידן, אשר החליפה את הנהלתו. לטענת ההסתדרות פנו העובדים להתאגד במטרה לשמור על מקור פרנסתם וזכויותיהם על רק פעולות פוגעניות של הבעלים וההנהלה החדשה. לפני מספר שבועות הוכרז בעיתון סכסוך עבודה, המאפשר לעובדים לנקוט צעדים ארגוניים.

 התאגדות עובדי עיתון ליום ליום מלווה על ידי יו"ר ההסתדרות במרחב פתח תקווה גיורא נחום, מזכיר האיגוד המקצועי במרחב שרון קרופרו ורכזת ההתאגדויות באגף להתאגדות עובדים אודליה מעודה.