דבר ראשון
סטלה הנדלר ועמיקם שורר בדיון להערכת מעצרם (פלאש90)
תיק 4000
החשד מתחזק, העברות חמורות

בית המשפט האריך את מעצרם של הנדלר ושורר, העצורים בפרשת בזק.

השופטת רונית פוזננסקי-כץ נעתרה לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרם של עמיקם שורר וסטלה הנדלר, בכירים בבזק, בשישה ימים | בין השאר חשודים השניים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות | הנסיבות עדיין אינן ברורות

עדכון אחרון: 21.02.2018, 16:00

מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר והבכיר בחברה עמיקם שורר, שנעצרו ביום ראשון השבוע בחשד לעבירות שונות, בינהן שוחד, הקשורות לתיק 4000, הוארך אתמול (רביעי) בשישה ימים. בדיון הנוגע להארכת מעצרו של שורר, אמרה השופטת: "פרשה בעלת חשד סביר מבוסס לשחיתות חמורה במעגל ביצוע עבירות מעורבים רבים". על הארכת מעצרה של הנדלר אמרה השופטת: "כאשר אני מאזנת בין זכויות החשודה ומנגד צרכי החקירה, פעולות החקירה לביצוע והחשש מפני שיבוש, החשד הסביר המתחזק וחומרת העברות, מצאתי כי יש מקום להיעתר לבקשת המשטרה במלואה".

לצידם של הנדלר ושורר נעצרו גם יועץ התקשורת ניר חפץ, בעל השליטה בקבוצת בזק ובאתר החדשות וואלה שאול אלוביץ', בנו אור ואשתו איריס המשמשים דירקטורים בחברה ומנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, שהפך הלילה לעד מדינה.

סטלה הנדלר מנכ"לית בזק בדיון להארכת מעצרה 12 בפברואר 2018 (פלאש90)

פרטי החשדות המלאים טרם נמסרו, אך על פי התמונה המצטיירת החשד המרכזי הוא כי אלוביץ' שיחד את חפץ, בכך שהבטיח לו סיקור אוהד לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמשפחתו באתר החדשות וואלה, שבבעלותו. בתמורה לכאורה, דאג חפץ לתווך במגעים שאיפשרו הטבות רגולטריות לאלוביץ' ולבזק. ראש הממשלה בנימין נתניהו לא חשוד בפרשה נכון לשעה זו, אולם על פי הערכות הוא צפוי להידרש למסור עדות.

הרשות לניירות ערך ומשטרת ישראל מסרו לבית המשפט את הראיות לכאורה בדו"חות סודיים עבי כרס, שעדיין אינם פומביים. מהדיון בהארכת מעצרם של החשודים, עולה כי בידי המשטרה התכתבויות ומסרונים בהם חומר מפליל לכאורה. המידע היחיד שנמסר אתמול לגבי 7 החשודים הם חומרת העבירות לגביהם הם נחקרים ואלו בהחלט חמורות.

סטלה הנדלר נעצרה בחשד לביצוע עבירות על פי חוק ניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, שיבוש הליכי משפט, מתן שוחד ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. "ככל שמדובר על אתר וואלה ותכנים וגורמים באתר זה", אמר עורך דינה בדיון להערכת מעצרה, "לגברת הנדלר לא היה לא במישרין ולא בעקיפין שום קשר לדבר האלה". מפרוטוקול הדיון עולה כי בחקירתה אמרה כי אין לה שום קשר היררכי, לא במסגרת סמכותה ולא הלכה למעשה לאתר החדשות.

עמיקם שורר נעצר בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על פי חוק ניירות ערך, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, עבירות על פי חוק איסור הלבנות הון ומתן שוחד. בהחלטה בעניינו אמרה השופטת: "יש מקום לאבחנה, גם אם מצומצמת" בין עניינו של החשוד זה לחשודים אחרים.

נושאים קשורים:  סטלה הנדלר, עמיקם שורר, בזק, שאול אלוביץ', בנימין נתניהו, פרשת בזק
תגובות
×