סופת שלגים בשם "אמה" יצרה סוף שבוע קר ומושלג באי הבריטי. בעקבות הסופה רוב משחקי הכדורגל בליגות הנמוכות בוטלו עקב תנאי מגרש קפואים. בקבוצות סנדרלנד ואסטון וילה מליגת המשנה באנגליה ה'פרמיירשייפ' החליטו לפתוח את ליבם ולעזור לחסרי הבית בעריהם כדי שיתמודדו עם הקור המקפיא בצורה טובה יותר.

אנשי קבוצת סנדרלנד פתחו את שערי מגרשם הביתי הנקרא ה"אור" לכל האנשים שזקוקים למקום חם לשהות בו. מועדון הכדורגל הנמצא בצפון מזרחה של המדינה פתח את שעריו לאורך כל סוף השבוע וסידר מתחם מחומם עם אזורי שינה, אוכל ושתייה חמה לכל מי שהיה זקוק. בנוסף נקראו תושבי העיר להגיע לאצטדיון "האור" ולתרום בגדים חמים, להביא אוכל וכל אספקה שתעזור לבריאות כלל התושבים.

בקבוצת אסטון וילה הממוקמת בעיר השנייה בגודלה באנגליה, ברמינגהאם, מכינים לפני משחקי הליגה כאלף ארוחות ארוזות לעובדי המועדון. לאחר שהמשחק הליגה מול קבוצת ק.פ.ר נדחה בעקבות מזג האוויר הקשה, החליטו במועדון להעביר 700 מהארוחות הצהריים שנשארו לחסרי הבית בעיר. המועדון פרסם הודעה ברשתות החברתיות בו הוא מבקש לתרום את המזון לארגונים המעוניינים שעובדים עם חסרי הבית . גיא ריפון ראש מחלקת הקהילה והצדקה באסטון וילה הסביר את החלטה של המועדון: "היו לנו כ -700 ארוחות צהריים, כולל סנדוויצ'ים, צ'יפס וחתיכות של פירות שהוכנו ולא רצינו שיתבזבזו רק בגלל שהמשחק בוטל. זה הבסיס של כל העניין, למצוא דרכים כדי לתמוך באנשים בכל דרך אפשרית, במיוחד במזג אוויר כזה".

שלושה ארגוני הצדקה מקומיים פנו לריפון ולקחו על עצמם את חלוקת המזון החשובה.  מיכאלה רוצ'ה מארגון הצדקה 'Outreach Angels' אשר יוצאת לרחובות ברמינגהאם בכל יום שלישי לתת מזון לחסרי בית מספרת: "יש לנו טנדר ומכונית מלאה עם 300 שקיות ארוחת צהריים אשר הולכים לצאת איתנו מחר בערב לחלק את הארוחות הארוזות שיעשו את ההבדל, מה שקורה כרגע ברחובות זה באמת קורע לב" אלו הם מעשים מבורכים של כל הנוגעים בדבר, שיוצר חיבור ראוי בקשר בין ספורט וחברה ומראה את הצד היפה והאנושי שבו".