שר האוצר כחלון החליט למנות את ערן יעקב לתפקיד ראש רשות המיסים לאחר שקיבל את המלצותיה של ועדת האיתור. כחלון בחר ביעקב על פני מירי סביון שהחליפה את יעקב בתפקיד המשנה לראש ראשות המיסים ונמצאה גם היא על ידי ועדת האיתור כראויה ומתאימה לשמש בתפקיד.

ערן יעקב (50) משמש בשנה האחרונה כממונה על השכר במשרד האוצר. קודם לכן כיהן יעקב כמשנה לראש רשות המיסים. יעקב נחשב מקורב למנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד שעמד בראש ועדת האיתור. לפני שנה היה יעקב המועמד היחיד של שר האוצר כחלון לתפקיד הממונה על השכר, אך לא עמד בתנאי הסף שכללו ניסיון ניהולי של תשע שנים לפחות. כדי לאפשר את מינויו של יעקב לתפקיד, פנה אז באב"ד לנציבות שירות המדינה על מנת שישנו את תנאי הסף ויאפשרו את המינוי.

באוצר נחשב יעקב למנהל מוערך שהוביל שורה של מהלכים הן בתפקידו כממונה על השכר והן בתפקידו הקודם כמשנה לראש רשות המיסים. יעקב חתם על שורה של הסכמי עבודה מול ההסתדרות כשבהסכם השכר האחרון הושם דגש על חלוקת תוספת השכר לתוספת שקלית ותוספת אחוזית כך שתיטיב עם מקבלי השכר הנמוך. בנוסף הוביל יעקב מהלך להכנסת טכנולוגיה לשירות המדינה כחלק מהסכמי השכר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יעקב צפוי להחליף את משה אשר כבר בשבוע הבא, לאחר שאשר סירב לבקשת שר האוצר להאריך את כהונתו. בינתיים, לא נבחר עדיין מי שיחליף את יעקב בתפקידו הנוכחי כשהמועמדים המרכזיים לתפקיד הם המשנה לממונה על השכר יוסי כהן ששימש כממונה על השכר במינוי זמני טרם כניסתו של יעקב, וקובי בר נתן המשמש כסגן הממונה על השכר.