במהלך הימים האחרונים השתתפו שלוש נציגות ישראליות כדורסל כיסאות הגלגלים בתחרויות השונות של גביעי הקבוצות באירופה. איל"ן רמת גן התמודדה ברבע גמר ליגת האלופות, בית הלוחם חיפה התמודדה בשלב הבתים ביורוליג רמה 1, בית הלוחם תל אביב התמודדה בשלב הבתים ביורוליג רמה 3. שלושת הקבוצות סיימו את התחרויות ולא העפילו לשלבים הבאים.

בתחילת חודש פברואר הדביליסטית הישראלית איל"ן רמת גן, הפכו לקבוצה הישראלית הראשונה בהיסטוריה שמעפילה לשלב רבע הגמר של ליגת האלופות בכדורסל כיסאות גלגלים, אחרי שניצחו בשלב הבתים קבוצות מאיטליה ובריטניה. בסוף השבוע האחרון במדריד שיחקה הקבוצה מול הקבוצות הטובות באירופה והבדלי הרמות בלטו באופן משמעותי ביותר.

במשחק הראשון הפסידה רמת גן לאלופת גרמניה החזקה קבוצת להאן-דיל בתוצאה 82:33 כאשר שי ברביבאי מוביל את הישראלים עם 9 נק'. במשחק השני בטורניר הפסידה רמת גן לאלופת אירופה בשנתיים האחרונות ס.ד לויניון ממדריד 33:74 כאשר שוב מוביל את קלעי הקבוצה שי ברביבאי עם 14 נק' ואליו הצטרף עידו שוקרי עם 9 נק'.

במשחק האחרון בטורניר פגשה רמת גן את אלופת טורקיה החזקה באשיקטש וספגה הפסד נוסף 43:71. הפעם הוביל את קלעי רמת גן עמית ויגודה עם 12 נק'. למרות ההפסדים, המסע של הקבוצה באירופה נחשב להצלחה גדולה והתחרות מול הקבוצות הגדולות באירופה, היה הבונוס לאחר העפלה ההיסטורית לרבע הגמר.

במקביל בסוף השבוע האחרון בית הלוחם חיפה התמודדו בשלב הבתים ביורוליג רמה 1 בבית מספר 1 שקיים את משחקיו בעיר נובוגורד ברוסיה. חיפה פתחה היטב את התחרות עם ניצחון מצויין על קבוצת סיטינג בולס האוסטרית בתוצאה 87:57 עם יכולת שיא של אבי בן שמחון 33 נקודות ו19 רב' ודותן מישר 22 נקודות ו17 רב'.  במשחק השני בבית הפסידה חיפה לקבוצת סנטה לוסיה הספרדית בתוצאה 53:44 כאשר הפעם מצטיין דותן מישר עם 22 נק' ו10 רב'. במשחק האחרון הפסידה חיפה לקבוצה המקומית נבסקי בתוצאה 65:44 אבי בן שימחון קלע 27 נק' ולקח 14 רב' ולמרות פתיחה מבטיחה סיימה את הבית במקום האחרון והמאכזב.

הקבוצה הישראלית השלישית שלקחה חלק מטורנירים האירופאים בסוף השבוע הייתה בית הלוחם תל אביב שהתמודדה בשלב הבתים ביורו ליג רמה 3 בעיר פוטנזה באיטליה. ת"א פתחה בהפסד לקבוצה המקומית 60:92 והפסד במשחק צמוד לקבוצת לה-פוי הצרפתית 68:71. במשחק השלישי ת"א מתאוששת ומנצחת את קבוצת קאריליה בארסה הרוסית בתוצאה 70:54. במשחק האחרון ת"א ממשיכה להשתפר ומציגה את יכולתה הטובה ביותר עד כה  לטרסן לודז' הפולנית 71:52. שני הניצחונות העניקו לתל אביב את המקום השלישי המכובד בשלב הבתים.

למרות התוצאות הפחות טובות במהלך סוף השבוע, כדורסל כסאות הגלגלים ממשיך להיות במגמת עלייה וההשקעה הספורטיבית בגילאים הצעירים בשנים האחרונות מגדיל את כמות השחקנים האיכותיים בישראל, שיוכלו להעניק פייט יותר איכותי בשנים הבאות בתחרויות האירופאיות השונות.