מטען התפוצץ הבוקר (שלישי) ליד שיירת ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי אל-חמדאללה, שביקר ברצועת עזה. אל-חמדאללה הגיע לרצועה מלווה בראש המודיעין הכללי הפלסטיני מאג'ד פרג'. שני הבכירים לא נפגעו בפיצוץ, אך הם קיצרו את ביקורם אחרי שהשתתף בטקס חניכת מתקן להתפלת מים. חמדאללה הצהיר כי התקרית לא תעצור את מאמצי הפיוס בין הרשות לשלטון חמאס ברצועה.

הרשות הפלסטינית הוציאה הודעה בה היא מאשימה האשימה את חמאס באחריות לפיצוץ, שלטענתה כוון נגד השיירה. בהודעת הרשות בחרו להפנות את ההאשמה גם לישראל ונמסר כי, "מי שביצע את המעשה משרת ישירות את האינטרס של הכיבוש הישראלי, המרוויח העיקרי מהפלגנות (הפלסטינית, ש.נ.)".

לפי ההערכות, ייתכן שמוחמד דחלאן, יריבו של יו"ר הרשות אבו מאזן, היה מעורב בתקרית. אבו מאזן אמור לקיים סדרת פגישות בעקבות ניסיון החיסול. אחרי הפיצוץ, בכירי הרשות יצרו קשר עם מתאם פעולות הממשלה השטחים, אלוף יואב מרדכי וביקשו לתאם את היציאה מהרצועה ואת חזרת השיירה לרמאללה.

דובר משרד הפנים ברצועה, איאד אל-בזם אישר כי אירע פיצוץ בעת מעבר שיירת ראש הממשלה באזור בית חאנון בצפון הרצועה. "הפיצוץ לא גרם לפציעות, השיירה המשיכה בדרכה. גורמי הביטחון בודקים את סיבת הפיצוץ", מסר.

חמדאללה הגיע לרצועה הבוקר לביקור ראשון מזה חמישה חודשים, במטרה לחנוך את המתקן לטיהור שפכים שהרשות השתתפה במימונו. דובר הנשיא הפלסטיני נביל אבו רודיינה אמר כי "ההתקפה על השיירה של ראש הממשלה היא אירוע מסוכן ביותר שמטרתו לפגוע באחדות הפלסטינית".