מוחרפים העיצומים שהחלו בתחילת השבוע בקופת החולים מאוחדת, והחל מהיום (ד') נוקטים העובדים בצעדים כגון הפסקת מכירות של מוצרי otc בבתי המרקחת של הקופה, עצירה באספקת ציוד, למרפאות ולסניפים, כולל למחסני התרופות ולמרכז הלוגיסטי והפסקה מוחלטת של צירוף וגיוס מבוטחים חדשים. במקביל ועד להודעה חדשה, ימשיכו עובדי מאוחדת לא להעניק מענה טלפוני בכל מרפאות וסניפי הקופה (כולל מרפאות שיניים).

הרקע לעיצומים הוא סכסוך עבודה שהוכרז לאחר שוועד העובדים מקיים, מעל לחמישה חודשים, משא ומתן עם הנהלת הקופה על חתימת הסכם קיבוצי חדש ללא התקדמות. בנוסף, ביצעה ההנהלה לפני כשבועיים סבב מינויים, שלטענת יו"ר הוועד שלי ונטורה, הביאו את היחסים בין הצדדים למשבר של ממש.

יו״ר ועד העובדים שלה ונטורה אומרת: ״אנחנו עושים הכל על מנת למזער את הפגיעה במבוטחים ולכן העיצומים מוחרפים בהדרגה. יחד עם זאת, אם הנהלת הקופה לא תתעורר ותיכנס עימנו למשא ומתן רציני ואינטנסיבי ניאלץ לנקוט ביד קשה יותר, עד כדי השבתת סניפים ומרפאות״.

בתחילת השבוע אמרה ונטורה כי דוח הממונה על השכר שפורסם לאחרונה מצביע על "המגמה העגומה בה שכרם של עובדי מאוחדת נמוך בעשרות אחוזים משכרם של העובדים בקופות האחרות. דווקא בשנה בה אמור להיחתם הסכם שכר חדש בקופה מקומם לגלות כי ההנהלה משקיעה מאות מליוני שקלים ברכישת טכנולוגיות חדשות במקום להשקיע את הכסף בהון האנושי האיכותי הקיים בקופה ובשיפור תנאי ההעסקה של העובדים״.