לפי הדיווח באתר החדשות של ה-BBC תגרש רוסיה 23 דיפלומטיים בריטים משטחה, תגובה לגירוש הדיפלומטיים הרוסיים מבריטניה. מה שהחל את המלחמה הקרירה בין שתי המעצמות הוא הגילוי כי הגז שהרעיל את המרגל הרוסי סרגיי סקריפל ובתו יוליה, הוא גז המיוצר רק ברוסיה. יוליה וסרגי עדיין במצב קשה לאחר ההרעלה והם מאושפזים בבית חולים בריטי.

ביום רביעי השבוע הודיעה בריטניה כי תגרש מתחומה 23 דיפלומטים רוסים, הגירוש הגדול ביותר מאז תקופת המלחמה הקרה, וכי תנתק את הקשרים בדרג הגבוה עם הקרמלין. ראשת הממשלה  תרזה מיי אמרה למחוקקים בריטים כי הדיפלומטים, שזוהו כסוכני ביון רוסים, צריכים לעזוב בתוך שבוע.

חוקרים בריטים לבושים בחליפות מגן בודקים את זירת ניסיון הרצח (Andrew Matthews/PA via AP)

מיי הכריזה בנוסף על שורה של צעדים כלכליים ודיפלומטיים, לרבות השהייה של חוזים בילטרליים בין בריטניה לרוסיה. הזמנתו של שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, לבקר בבריטניה – בוטלה ומיי הודיעה כי בכירים בממשל ובבית המלוכה הבריטי לא ישתתפו בפתיחת משחקי גביע העולם בכדורגל שייערכו ברוסיה הקיץ.

לאחר שארה"ב גינתה את המתקפה כלפי המרגל לשעבר, גינתה גם ישראל את האירוע, "ישראל רואה בחומרה את האירוע שהתרחש בבריטניה ומגנה אותו בתוקף. אנו מקווים שהקהילה הבינ"ל תדע לשלב זרועות כדי למנוע הישנותם של אירועים כאלה", נמסר ממשרד החוץ.