רן ארז זכה אמש (רביעי) לקדנציה נוספת בראשות ארגון המורים העל יסודיים, אבל רק אחרי שינוי תמוה בתקנון שאפשר זאת.

עד אתמול, קבע התקנון כי יו"ר שכיהן יותר משתי קדנציות צריך להשיג רוב של 66%, ולא רוב רגיל של 50%. ארז, המכהן בתפקיד כבר שני עשורים, זכה לתמיכתם של 37, מתוך 58 חברי מועצת הארגון שהשתתפו בהצבעה, המהווים 64% בלבד. יריבו, חיו בוכובזה, זכה לעשרה קולות. חבר מועצה אחד נמנע.

אתמול בבוקר החליט הארגון כי החל מהבחירות הבאות הרוב הדרוש יירד ל-60%. בהחלטת בזק, קבעה ועדת הבחירות שיש ליישם את המדיניות החדשה כבר כעת, והכריזה על בחירתו של ארז, המכהן בתפקיד מאז 1997, כמנצח.

בהודעתה הרשמית של ועדת הבחירות, בראשות השופטת בדימוס דינה אפרתי, נכתב כי "לאור החלטת ועידת הארגון מוקדם יותר היום על שינוי סעיף 48 לתקנון הארגון באופן שנדרש רוב מיוחס של 60% מהקולות לבחירת יו"ר הנהלה המכהן מעבר לשתי קדנציות רצופות, זאת במקום רוב של 66% כפי שהיה טרם ההחלטה על שינוי התקנון, ועדת הבחירות הארצית מודיעה שתוצאות הבחירות הן שמר רן ארז הוא היו"ר הנבחר של הנהלת ארגון המורים".

ארגון המורים בבתי הספר העל־יסודיים ובמכללות הוקם בשנת 1958, וחברים בו למעלה מ- 70,000 עובדי הוראה בחינוך העל־יסודי (חטיבות ביניים, חטיבות עליונות ומכללות) מכל רחבי הארץ, בכל זרמי החינוך הממלכתי, הממלכתי-דתי והערבי.