שלושה אנשים נהרגו ועוד כ-16 נפצעו בתקרית ירי אתמול (שישי) בעיר טרבס הנמצאת דרומית לטולוז שבצרפת, כך נמסר ממשטרת צרפת. החשוד בירי התבצר בסופרמרקט בעיר עם בני ערובה מספר שעות, עד שכוח מיוחד שפרץ למקום ירה בו למוות. בין ההרוגים, השוטר ארנו בלטראם, שהתנדב להתחלף עם בני הערובה שנפצעו קשה ונהרג כתוצאה מחילופי הירי בין כוחות הביטחון לחשוד בירי.
נשיא צרפת עמנואל מקרון השוהה כעת בבריסל התייחס לאירוע ואמר כי כל הראיות מראות כי מדובר במתקפת טרור. עוד הוסיף מקרון כי יחזור לפריז בכדי לטפל באירוע.

האירוע החל כשהמחבל ירה שש יריות לעבר שוטרים, שהיו בדרכם חזרה מאימון גופני ליד העיר קרקסון. שוטר אחד מת כתוצאה מהירי, ושני נפגע באורח אנוש ולאחר מכן ככל הנראה מת מפצעיו. שוטר נוסף נפגע בכתפו והוא אינו בסכנת חיים.

לאחר מכן התבצר היורה בסופרקמרקט בעיירה, כשעל פי דיווחים תחילה היו אתו מספר בני ערובה, ולאחר מכן נותרו עמו רק שני שוטרים. כוחות משטרה גדולים הקיפו את המקום, ויחידה ללוחמה בטרור הוקפצה לשטח.

על פי דיווחים בכלי התקשורת מקומיים המחבל  הוא צעיר בן כ-25 ממוצא מרוקני, והוא מוכר לשירותי המודיעין הצרפתיים בשל הקצנתו הדתית. על פי הדיווח, החמוש דרש את שחרורו של סלאח עבד א-סלאם, המחבל היחיד ששרד את מתקפת הטרור של דאעש בפריז בשנת 2015 ועומד בימים אלה לדין בבלגיה.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס לפיגוע הטרור בצרפת: "לקראת כניסת השבת מחשבותינו ותפילותינו נתונות שוב לתושבי צרפת, שמתמודדים עם עוד מתקפת טרור אכזרית. העולם החופשי כולו חייב להתאחד ולעמוד כסלע איתן מול הטרור הנפשע, בירושלים, בדרום צרפת ובכל מקום אחר".