מיריי קנול, יהודיה ניצולת שואה בת 85 מפריז, נמצאה שרופה בדירתה ובגופה 11 דקירות סכין. כוחות הכיבוי שהוזעקו למקום מצאו את גופתה. על פי החקירה היא גם נאנסה. הממצאים מעידים כי הרצח ארע בערב שבת בשעה 18:30 בדירתה שברובע ה-11 בפריז. משטרת פריז הודיעה כעת כי הרגע למעשה חשוד כאנטישמי.

המשטרה מסרה, שקנול הגישה לאחרונה תלונות נגד שכן מוסלמי יליד 1989 שאיים "לשרוף אותה". הוא נעצר אך מכחיש את המעשה. הבוקר הוארך מעצרו, והמשטרה אף הודיעה כי אדם נוסף נעצר בשבת בלילה. ארגון "הלשכה הלאומית לדריכות נגד אנטישמיות" מסר היום כי הרצח "מזכיר את הפשע נגד שרה חלימי". במקרה של חלימי, שנרצחה אף היא על ידי שכנה המוסלמי, התביעה טוענת שהרצח היה אנטישמי. הארגון דרש שהמשטרה תבדוק האם זהו הרקע למעשה מראשית הדרך, בטרם הגדרת האירוע ככזה על ידי משטרת צרפת.

‏כל המידע מלבד הארכת המעצר הופיע בכתבה בעיתון 'הפריזיאן' תחת הכותרת: "פריז: אשה בת 85 נרצחה באירוע מסתורי". עורכי 'הפריזיאן' בחרו לא לספר לקוראיהם את הפרטים הנוספים – האישה היא יהודייה, ניצולת שואה. השכן מוסלמי ותלונה כבר הוגשה בעבר כנגדו. העורכים גם בוחרים לא לציין שאירועים דומים התרחשו עשרות פעמים בשנים האחרונות בפריז. כידוע, בחמש השנים האחרונות תועדו למעלה מ-150 תקיפות על רקע אנטישמי בצרפת כולה.

מקרה דומה עם סוף טוב בהרבה היה בנובמבר האחרון, כאשר דלת הכניסה של משפחה יהודיה המתגוררת בפרבר דרומי לפריז הוצתה באמצעות בקבוק ספירט ורק כלב המשפחה מנע אסון כבד. נביחותיו העירו את בני הבית והם הצליחו לחלץ את עצמם. חקירת המשטרה העלתה כי הרקע למעשה היה אנטישמי.