בהמשך להעלאת קצבאות הנכות, שנכנסה לתוקפה בתחילת החודש ושולמה אתמול (ראשון) לזכאים, ובמסגרת ההסכמות של שר העבודה והרווחה חיים כץ עם משרד האוצר האוצר, הוקצו 150 מליון שקלים לטובת הגדלת קצבאות ילד נכה, שתשולם רטרואקטיבית מינואר 2018.

במסגרת התיקון המוצע לפעימה הראשונה, שעומדת על 50 מיליון שקלים ב-2018, קצבה לילד נכה בשיעור של 50% תעלה ב-151 שקלים ותעמוד על 1,249 שקלים. קצבה לילד נכה בשיעור המירבי (188%), תעלה ב-200 שקלים ותעמוד על 4,701 שקלים. כיום מקבלים קצבה ברמה הנמוכה כ-19 אלף ילדים, כ-7,000 זכאים לקצבה ברמה הגבוהה.

הגדלת הקצבה לילדים המקבלים אותה ברמה הנמוכה באה לתקן עיוות, שכן לקבוצה זו לא שולמה קצבה חודשית נוספת (קח"ן) עד היום. התוספת להגדיל את הקצבה לילדים ברמת הזכאות הגבוהה תסייע למשפחות בעיקר בהעסקת מטפל לילדים המוגדרים סיעודיים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כאמור, מדובר באופן חלוקת הפעימה הראשונה. בפעימה הנוספת, הצפויה בשנת 2020, יוקצה סכום בסך 100 מיליון שקלים להעלאה נוספת של קצבת ילד נכה. טיוטת התקנות שיעגנו את חלוקת הסכום לילדים הנכים תופץ היום על ידי הביטוח הלאומי להערות הציבור.

"העלאת קצבת ילד נכה מגיעה בעקבות ההחלטה ההיסטורית של ממשלת ישראל להגדיל את קצבאות הנכים" אמר הבוקר השר כץ, "ההתחלה היא טובה והיעד הסופי היה ונותר- קצבה בגובה שכר המינימום".

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר הוסיף כי "אנחנו מביאים בשורה לאלפי משפחות, ואני מקווה שבפעימות הבאות נוכל להגדיל את הקצבאות גם לילדים הזכאים לקצבה בשיעור 100%. הביטוח הלאומי רואה בהשקעה ובטיפוח הילדים בגיל הצעיר משימה חשובה ביותר העשויה לקדם את הילדים לקראת חיים עצמאיים ככל הניתן".