זוכת פרס נובל הנערה הפקיסטנית מלאלה יוספזי חזרה היום (שבת)  לביקור מרגש בביתה בעיר מינגורה שבצפון מערב המדינה, וזאת לראשונה מאז 2012. בשנה זו נורתה מלאלה, אז בת 14, שהייתה פעילה למען זכותן של נשים ללמוד, ע"י הטליבאן.

מלאלה, היום בת 20, ביקרה לראשונה בביתה שם קיבל אותה בדמעות אביה, זיאודין יוספזי. צבא פקיסטן העמיד לרשותה הליקופטר, שהטיס אותה לעיר מגוריה באיסלמבד. מלווה באבטחה כבדה היא תשאר במדינה עוד יומיים, וביום שני תחזור לבריטניה שם היא מתגוררת בשנים האחרונות. לפי דודה מחמדול חסן, מלאלה מתכוונת גם לפגוש בני משפחה נוספים וחברים מהעבר. בחשבון הטוויטר שלה פרסמה מלאלה תמונות של האזור וכתבה "אלו המראות הכי יפים בעולם מבחינתי".

"אני כל כך שמחלה אני עדיין לא יכולה להאמין שזה קורה", אמרה לאחר שנחתה בבירת פקיסטן איסלמבד. "ב-5 השנים האחרונות חלמתי כל הזמן לחזור הביתה. שוב ושוב אמרתי לעצמי, בכל פעם שהייתי במטוס או במכונית, אמרתי לעצמי דמייני שזה הבית, דמייני שאת נוסעת לאיסלמבד. אבל זה אף פעם לא היה נכון. והיום זה אמתי ואני כל כך שמחה".

מלאלה יוספזי זכתה בפרס נובל בשנת 2014 ביחד עם פעיל זכויות אדם הודי בשם קאילש סאטיארת'י, והיא הזוכה הצעירה ביותר בפרס בכל הזמנים. בתחילת 2009, בהיותה בת 11, התפרסמה יוספזאי בזכות בלוג שכתבה עבור רשת השידור BBC בו היא מתארת את חייה תחת שלטון הטאליבן, נסיונותיהם להשתלט על העמק ודעותיה אודות חינוך לנערות, טור שהביא לפרסומה ברחבי העולם ולמרואיינית בתכנית טלוויזיה וכתבי עת.. ב–9 באוקטובר 2012 נורתה יוספזאי על ידי איש טאליבן חמוש עת חזרה לביתה באוטובוס מבית הספר כדור אחד פגע בראשה, בצווארה ובכתפה. במהלך הימים הראשונים לאחר הפגיעה היא הייתה מחוסרת הכרה ובמצב קשה. ב-15 באוקטובר הוטסה לבריטניה להמשך הטיפול, שם היא מתגוררת עד היום.