סערת נאומי המכובדים בטקס הדלקת המשואות נמשכת, שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) הטיחה בחברה לסיעה, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי הוא "פוגע בממלכתיות" ותהתה "מה המניע של יו"ר הכנסת להסית נגד ההחלטה שלי?". את הדברים אמרה לפני זמן קצר השרה רגב במסיבת עיתונאים לרגל חשיפת אירועי חגיגות ה-70 למדינת ישראל.

"קיבלתי החלטה ממלכתית, מכובדת, שלמדינת ישראל יהיה רק אירוע אחד בו ינאמו השלושה, למי זה מפריע?" שאלה בכעס השרה. "אני לא מבינה ואזרחיה מדינה לא מבינים, דווקא יו"ר הכנסת אמור לכבד את החלטת הממשלה ואת החלטת ועדת וסמלים. מי שרוצה לבוא ולכבד את אזרחי המדינה – אהלן וסהלן. אצלי לא יהיו שני אירועים". השרה סיפרה כי למדה את מסקנות והביקורת כלפי אירועי ה-60 וה-50 למדינת ישראל, בהם היו שני אירועים ממכלתיים, באחד נאם יו"ר הכנסת ובשני הנשיא וראש הממשלה.

לשאלת הכתבים מה יקרה אם יו"ר הכנסת יחליט שלא להגיע ובעקבותיו גם משמר הכנסת, אמרה השרה כי "הטקס לא בנוי על הכנסת, ואשמח שיו"ר הכנסת יחזור בו". רגב ציינה כי במהלך השבוע יחשפו שמות מדליקי המשואות השנה.

מטעמו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נמסר כי "עמדתו של יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, נשארה בעינה. היו״ר מאחל המשך חג שמח לכל עם ישראל".

חגיגות ה-70

השרה רגב חשפה את אירועי חגיגות ה-70 השונים, תחת הסיסמה "ישראל – יש במה להתגאות", קמפיין העתיד לרוץ בכלי התקשורת ולהבליט את ההישגים אליהם הגיעה המדינה בשבעים שנותיה. בין שלל האירועים החגיגיים יהיו חגיגות של 70 שעות בין תום טקס הדלקת המשואות עד למוצאי השבת, חתימה המונית על מגילת העצמאות, שירת הללויה חובקת עולם, ריקודי עם ברחבי הארץ ואירוע הצדעה לזמר הישראלי בבאר שבע.

השרה הדגישה כי האירועים כולם יהיו מונגשים, חינמיים (חלקם בהרשמה מראש) ומביאים לידי ביטוי את כלל החברה הישראלית, גם באמנים והאמניות שיעמדו על הבמות וגם בישובים בהם יתקיימו.

ניתן להתעדכן על שלל האירועים לחגיגות ה-70 באתר מיוחד אותו הקימו במשרד התרבות, לקישור לחצו כאן.