נאסים אקגדאם, בת 38, פעילת זכויות בעלי חיים מוכרת, פתחה בירי בחצר מטה חברת יוטיוב בסן פרנסיסקו קליפורניה, ופצעה שלושה אנשים: גבר שפונה במצב אנוש, אשה במצב קשה ואשה נוספת במצב בינוני. היורה נמצאה במקום כשהיא ללא רוח חיים, לאחר שהתאבדה. המניע למסע הירי ככל הנראה בשל צנזורה על ידי יוטיוב.

כוח משטרה הגיע למטה חברת יוטיוב בעירייה סאן בורנו שבמפרץ סן פרנסיסקו בארה"ב לאחר שהתקבלו דיווחים מרובים על ירי במקום דרך קווי החירום. בית החולים סטנפורד בצפון קליפורניה אמר כי קיבל שלושה פצועים מירי. המשטרה בעיר סאן בורנו אמרה כי היה במקום יורה פעיל. לאחר מספר רב של פניות לשירותי החירום, שוטרים וכוחות הצלה מילאו את המקום, כך מסר ראש העיר קוני ג'קסון.

נאסים אקגדאם. פתחה באש במטה יוטיוב ופצעה שלושה בני אדם (Courtesy of San Bruno Police Department via AP)

תמונות ששודרו בערוצי החדשות הראו אנשים עוזבים את הבניין בטור, כשהם מחזיקים את ידיהם מעל לראשם בכדי לעבור בדיקה על ידי המשטרה. קציני משטרה שהיו במקום ערכו עליהם חיפוש, וניידות משטרה הקיפו את האיזור.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס לאירוע, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "תודרכתי על אירוע הירי במטה יוטיוב בסן ברונו, קליפורניה. המחשבות והתפילות שלנו עם כל המעורבים באירוע. תודה לכוחות הביטחון הנהדרים שלנו ולכוח התגובה הראשון שהגיע לזירת האירוע".

אדם שחברו עובד ביוטיוב סיפר לרשת AP כי קיבל הודעות טקסט מחברו בו הוא מתאר את את המתרחש. "אני חושב שיתכן שיש יורה בתוך הבניין" כתב בהודעה אחת, ובהודעה נוספת כתב "אזעקת האש נדלקה והתחלנו להתפנות, ואז אנשים התחילו לרוץ תוך כדי שהם אומרים שיש יורה".

חברת גוגל, הבעלים של יוטיוב, כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי היא מתואמת עם רשויות החוק.

גם מנכ"לית יוטיוב, סוזן וויציצקי, התייחסה לאירוע הקשה בחשבון הטוויטר שלה וכתבה: "אין מילים לתאר כמה זה נורא שיורה פעיל פגע היום במשרדי יוטיוב. בזמנים קשים אלו, תודה מעומק הלב לרשויות החוק ומגישי העזרה הראשונה ולקהילת יוטיוב. ליבנו יוצא אל אלו שנפצעו באירוע. נתאחד כמשפחה כדי להחלים מהאירוע הזה יחד".