דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
גירוש

גירוש המהגרים / סגן שרת החוץ של רואנדה: לא מכירים את הקרן החדשה

בציוץ בדף הטוויטר שלו, הכחיש סגן השר את טענות ראש הממשלה נתניהו לפיהן הקרן גרמה לרואנדה לסגת מההסכם לקליטת המהגרים שיגורשו | עוד הוסיף כי הופתע "מההנחה שארגון זר יכול להצליח להפעיל לחץ על ממשלה ריבונית"

נתניהו במהלך דיון 40 החתימות במליאה (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)
שי ניר

סגן שרת החוץ של רואנדה, אוליבר נדוהונגיריה, התייחס אמש (רביעי) לטענות ראש הממשלה בנימין נתניהו לפיהן הקרן החדשה לישראל סיכלה את ההסכם לקליטת מבקשי המקלט שיגורשו מישראל. בציוץ בדף הטוויטר שלו כתב נדוהונגיריה כי הוא "מופתע מאוד מההצהרה הזאת. ההפתעה שלי נובעת פחות מכך שרואנדה אפילו לא יודעת מה זו 'הקרן החדשה לישראל', אלא יותר מההנחה שארגון זר יכול להצליח להפעיל לחץ על ממשלה ריבונית בשם רואנדה".

 

כזכור, ביום שלישי האחרון  אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפעל להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את פעילות הקרן החדשה לישראל, בטענה שהקרן היא זו שגרמה לממשלת רואנדה לסגת מההסכם. נתניהו ביקש מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להקים את הוועדה ואמר שהקרן "מסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

"הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג'ורג' סורוס. מטרת העל של הקרן היא מחיקת הצביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67' שבירתה ירושלים", טען.

הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל. הקרן החדשה…

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Tuesday, April 3, 2018

נתניהו הוסיף כי "מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו-פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל, כמו שוברים שתיקה ובצלם, וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון עדאלה. אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארה"ב, שלאורך זמן היתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן מזה עשרות שנים".

בקרן החדשה הגיבו לדברי ראש הממשלה ואמרו: "נתניהו עבר כל קו אדום בהסתה נגדנו, לא היה לקרן מגע עם ממשלת רואנדה. כל המידע על הפעילות של הקרן החדשה לישראל וארגוניה חשוף, שקוף ומדווח". בקרן קראו לראשי המפלגות לפעול נגד נתניהו. "אנו קוראים לכל הציבור שחרד מהאיום שביבי מטיל על הדמוקרטיה הישראלית להתייצב לצד הקרן החדשה לישראל ומצפים כך גם מכל ראשי המפלגות: גבאי, לפיד, זנדברג, עודה, כחלון, בנט, ליברמן, ליצמן ודרעי, וכן גם קולות ליברליים מתוך הליכוד. זה הוא קרב על הדמוקרטיה הישראלית. ישראל זה אנחנו".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!