הוויכוח הסמלי בין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד) לחברתו לסיעה, שרת התרבות מירי רגב, לגבי השאלה האם ראש הממשלה בנימין נתניהו ינאם בחגיגות ה-70 לישראל עשוי להגיע להכרעה, בעזרת נשיא הונדורס, שאישר ביום חמישי האחרון את השתתפותו בטקס הדלקת המשואות. נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדז, בוגר קורס ההכשרה של משרד החוץ משנת 1992, נבחר לכהונה נוספת בשנה שעברה, כאשר יריבו טען להונאה בבחירות ולסכנה למלחמת אזרחים.

שרת התרבות והספורט ויו"ר וועדת שרים לענייני טקסים וסמלים, ח"כ מירי רגב, אישרה שהמרכז לסיוע ושיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ (מש"ב) ידליק משואה בטקס הדלקת המשואות יחד עם נשיא הונדורס בוגר קורס ההכשרה של משרד החוץ משנת 1992. הנשיא הרננדז הינו בוגר מש"ב הראשון שנבחר להיות ראש מדינה. מדובר בפעם הראשונה בתולדות טקסי הדלקת המשואות בה ראש מדינה זרה נמנה בין מדליקי המשואות. 

משרת התרבות נמסר: ״ביאן ונידו פרזידנטה הרננדז. ברוך הבא נשיא הונדורס, אני שמחה וגאה שנשיא הונדורס שהינו בוגר קורס של מש״ב יגיע לטקס ויתלווה למדליקת המשואה מטעם משרד החוץ. המרכז לשיתוף פעולה בין לאומי במשרד החוץ הוא מנושאי הבשורה של מדינת ישראל, ככזו החותרת ל'תיקון עולם'. מש"ב מביא איתו לכל מקום על הגלובוס, בעתות מצוקה ובשגרה, את החכמה והידע שקיימים בישראל, כדי להפוך את העולם כולו לטוב יותר. הגברת הטוב בעולם הוא מטרתה של מדינתנו מדינת ישראל ואני שמחה שהמרכז ישיא משואה במלאת 70 שנים למדינת ישראל".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כאמור, נוכחות ראש מדינה זרה בטקס, עשויה להיות "כרטיס הכניסה" בעזרתו רה"מ בנימין נתניהו יזכה לתפקיד רשמי בטקס, נושא שנמצא כעת בוויכוח ציבורי, כאשר אל מול נסיונותיה של שרת התרבות מירי רגב, לאפשר לנתניהו לנאום, נשמעה התנגדותו הנחרצת של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הטוען כי הדבר יביא לפגיעה בממלכתיות הטקס.