מגזין האופנה ווג בריטניה חשף את השער של מהדורת חודש מאי, בו לראשונה תשע דוגמניות במגוון רחב של צבעי עור, משקלים, ואמונות דתיות, תחת הכותרת המבטיחה 'החלוצות החדשות – הדוגמניות שמשנות את הפנים של האופנה'.

"Like so many industries in recent months, fashion has found itself at an important crossroads. At the world’s great design houses, at photographic studios, at fashion weeks and in the offices of magazines such as mine at #BritishVogue, crucial questions have been asked about working practices, safety and respect. Stock has been taken and safeguards to the way we operate have been made…" editor-in-chief @Edward_Enninful writes in his editor's letter for May Vogue. "Yet as a new mood begins to take hold – one that will only enrich and enliven creativity in fashion – I also believe that the time has come for us to look forward. In short, it is a moment for Vogue to do what it has always done best: to offer a bold vision of what the future can – and should – look like." For the May issue, nine models each changing the face of the fashion industry in their own way are photographed by @CraigMcDeanStudio with styling by Enninful for the cover story. From L to R: @vittoceretti, @Halima, @adutakech, @LaFaretta, @Palomija, @Pazhatu, @mulan_bae, @fransummers and @selenaforrest. Story by @ellie_pithers, make-up by @diane.kendal, hair by @orlandopita and nails by @megumiyamamotonyc. On newsstands April 6. Read Enninful's letter in full, plus how to subscribe to #NewVogue all at the link in bio

A post shared by British Vogue (@britishvogue) on

"הסיפור הוא מגוון, לכל המנעד- בין אם מדובר בגזע, מידה, רקע סוציו-אקונומי, אמונה, מיניות. זה מה שאני רוצה לחגוג עם השער הזה", אמר עורך ווג בריטניה אדוארד אנינפול בכתבה המציגה את השער החדש. בין היתר מופיעה על השער הדוגמנית חלימה עדן, המופיעה עם חיג'אב בפעם הראשונה בתולדות 101 שנות המגזין. "זהו רגע עבור ווג לעשות את מה שהוא עשה תמיד: להציע ראייה אמיצה על איך העתיד יכול – וצריך – להיראות" הוסיף אניפול. "אני חייב לומר שלאסוף קאסט של הפנים החדשות המדוברות ביותר של האופנה הייתה חוויה מרגשת מאד. לפני חמש שנים ובטוח לפני עשור ושני עשורים, אם היה נעשה צילום קבוצתי כזה, הנשים לא היו נראות כמו הנשים כאן. חלימה עדן ואדוט אקש, לדוגמה נולדו באותו מחנה פליטים בקניה וכעת ניצבות בראש המקצוע שלהן", הדגים אניפול.

לצד חלימה מופיעות גם הדוגמניות אדוט אקש ,פלומה אלסרר, רדיקה נהיר וויטוריה קרטי, יונג ינג בי, פארטה ראדיק, פראן סאמר, וסלינה פורסט. את השער צילם הצלם הנחשב קרייג מקדין, ואניפול עצמו הופקד על התלבושות של הדוגמניות שנעו על הפלטת צבעי החאקי שבין ירוק לחום בהיר.


השער של חודש מאי הוא שערו השביעי של אדוארד אניפול בתור עורך ווג בריטניה, אניפול בן ה-45 יליד גאנה החליף את אלכסנדרה שולמן לאחר 25 שנה בתפקיד העורכת הראשית, והבטיח להפוך את הגרסה הבריטית של מגזין האופנה הנחשב למגוון ומעורב חברתית ולעסוק בנושאים פוליטיים וחברתיים. לכבוד כניסתו של אניפול לתפקיד הושק ההשאטאג #newvogue, ובשער בדצמבר, שהיה הראשון בעריכתו הציב אניפול את הדוגמנית והאקטיביסטית אדווה אבואה.

"כשאני אומר גיוון, אני רוצה שיהיה ברור שזה לא שחור ולבן עבורי" אמר אניפול וענה בכך על הביקורת שחטף על כך שלאחר השער הראשון בכיכובה של אבואה, על השערים של החודשים ינואר, פברואר ומרץ נבחרו להופיע טיילור סוויפט, מרגו רובי וניקול קידמן, והאחיות ג'יג'י ובלה חדיד בהתאמה.