כ-150 אלף איש יצאו היום (שישי) לטייל בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. בין המסלולים שהיו פופולריים בלטו שמורת עין גדי, עיינות צוקים, נחלי הבניאס והשניר. לצידם נרשמה הגעה מרשימה של מטיילים ומבקרים גם לגנים הלאומיים קיסריה, ירקון ואשקלון. כ-11 אלף מטיילים לנו בליל החג בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים, וחלק גדול מהחניונים היה בתפוסה מלאה. ניתן לברר על חניון ולהזמין בו מקום באתר הרשות. פרטים על מקומות פנויים באתר האינטרנט ובמוקד הרשות. אמש הגיע מספר המטיילים לכ-240 אלף.

לדברי רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, "היום נמשכה המגמה של תנועה ערה מאוד של מטיילים בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ואנו מעריכים כי מגמה זו תימשך גם במהלך החג. בתוך כך חשוב לציין את מאות המתנדבים והקהילות הסמוכות לגנים הלאומיים ושמורות הטבע שלוקחים חלק ומסייעים לפקחי ומדריכי רשות הטבע והגנים בהכוונת המטיילים הרבים ובפעילויות לשמירת הטבע בעיקר בשטחים הפתוחים. במסגרת זאת השנה גם לראשונה השקנו פרויקט של משפחות פורצות דרך שמעבר לחוויית הטיול בשטח גם מסייעים בניקיון המסלולים והשטחים הפתוחים. ההתגייסות לכך מרשימה ומשמחת ומתנדבים רבים פונים אלינו כדי לסייע במשימה חשובה וערכית זו".

גילבון. (צילום רוני פולוטוב)

מטיילים בתחנת המידע בשמורת טבע נחל תבור (צילום עוז רשות הטבע והגנים)

 

אם עוד אין לכם תוכניות למחר, לפני המופלטות, החברה להגנת הטבע מציעה טיול צפרות – 'מצפרים ביציאת מצריים' באזור מעגן מיכאל: "בשעות הבוקר, נצא לסיור רגלי בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל ונגלה עולם מופלא של ציפורים, המספרות את סיפור נדידת האביב ממקומות רחוקים, בשילוב משחק משפחתי בנושא נדידה." הטיול מתאים למשפחות וילדים.

בין הפעילות שיתקיימו בימים הקרובים ברשות: תערוכת "גוון ירוק וחום" בעין גדי, השוק הנבטי הססגוני בגן לאומי ממשית ופעילות לכל המשפחה בשם "אחרוני המצדה" בגן לאומי מצדה.