דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי ט' באייר תשפ"א 21.04.21
21°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 21°תל אביב
  • 20°חיפה
  • 21°אשדוד
  • 27°באר שבע
  • 33°אילת
  • 27°טבריה
  • 22°צפת
  • 24°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
תאונות עבודה

ההפקרות נמשכת / התאונה הבאה

בתמונות נראים עובדים סינים המפעילים לכאורה מנוף בצורה לא בטיחותית, כשבישראל רשאים רק בעלי אזרחות להוציא רישיון להפעיל מנוף | חברת 'אסום' שבפרויקט שלה צולמו התמונות: "לא יודעים אם התמונות 'עשויות', כל המנופאים אצלנו פועלים בהתאם לחוק"

ועד המנופאים הארצי תעד עובדי ביניין סינים המפעילים מנופים בניגוד לחוק בשני אתרי בניה של חברת 'אסום' בשדרות ביום רביעי בבוקר (באדיבות ועד המנופאים)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

ועד המנופאים הארצי תעד עובדי בניין סינים המפעילים לכאורה מנופים בניגוד לחוק בשני אתרי בניה של חברת 'אסום' בשדרות ביום רביעי בבוקר. זאת תוך סיכון יתר העובדים באתר והעוברים ושבים בסביבתו. בישראל רשאים רק עובדים בעלי אזרחות ישראלית להוציא רישיונות להפעלת מנופים וכלי הרמה כבדים. רק לפני חודשיים נהרג באתר של חברת אסום בשדרות העובד צ׳ו שינווי.

בתמונות נראים העובדים כשהם מרימים חבילת רשתות פלדה, בלא אמצעי הרמה מתאימים ובניגוד לתקנות הבטיחות. "זאת לא הפעם הראשונה שאנו מתריעים על עבירה מסוג זה. יתרה מזאת, אנו רואים כי מקרים שכאלה הפכו לדבר שכיח אם לא לומר כמעט שגרה אצל לא מעט קבלנים" כתב יו"ר הארגון דן ורשבסקי במכתב שנשלח לשורה ארוכה של רגולטורים, אותם רואים בארגון כאחראים למצב.

ועד המנופאים הארצי תעד עובדי ביניין סינים המפעילים מנופים בניגוד לחוק בשני אתרי בניה של חברת 'אסום' בשדרות ביום רביעי בבוקר (באדיבות ועד המנופאים)

ועד המנופאים הארצי תעד עובדי ביניין סינים המפעילים מנופים בניגוד לחוק בשני אתרי בניה של חברת 'אסום' בשדרות ביום רביעי בבוקר (באדיבות ועד המנופאים)

רק שלושה ימים קודם לכן התריעו בארגון על אירוע דומה בנתניה, שם הפעיל עובד סיני מנוף באתר בניה של הקבלן המבצע רמי שבירו. "השלכות עבירות אלו חמורות ביותר. מעבר לעבירה עצמה, ומעבר לעובדה כי נעשו עבירות בטיחות קשות יש פגיעה משמעותית וכלכלית בפרנסה של מפעילי מנוף ישראלים המשלמים מסים כחוק .כאלה שבאותו היום נמנעו מהם מספר מקומות עבודה על ידי פועלים זרים העוברים על החוק, ושאינם רשאים להפעיל את המנוף. אנו ועד הפעולה של מפעילי עגורן צריח בישראל לא ניתן למצב זה להימשך. אנו נילחם בכל האמצעים שיש בידנו ונמשיך ונתריע , ונמשיך לרדוף את אותם עבריינים שפוגעים במקצוע שלנו ובפרנסה של מפעילים רבים בישראל, תוך סיכון העובדים באתרי הבנייה ואת כלל הציבור במרחב הציבורי".

האתרים בהם נצפו הפועלים הסינים מפעילים מנופים הינם אתר אסום הצמוד לאצטדיון טוטו בעיר, בשכונת הכלניות, ואתר אסום נאות השקמה ברחוב יהושוע בן נון. העובדים תועדו מפעילים את המנופים הן באמצעות עליה לקבינה, והן באמצעות שלט רחוק. בועד המנופאים הדגישו כי הפעלתו אסורה בכל מקרה, למי שאין לו הסמכה לכך.

במכתבם שבו ותבעו את חקירת האירוע על ידי מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית ומשטרת ישראל, את גירושם של העובדים המפרים את החוק מהארץ מרשות האוכלוסין וההגירה, וממשרד הבינוי והשיכון את עצירת ייבוא העובדים הזרים מסין לענף הבניין. לצד זאת קראו לעיריית שדרות לנקוט פעולות חריפות כנגד אתרי הבניה, ולהסתדרות לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה לעצירת התופעה ובכלל זאת אף להכריז על סכסוך עבודה במידת הצורך.

"אני לא יודע איזה תמונות יש לך או קיבלת, אבל כל המנופאים שעובדים אצלנו בחברת אסום, כולם הם מנופאים מתאגידים, עם רישיונות" אמר בתגובה לדבר ראשון סמנכ"ל חברת אסום איציק אסולין. "לא יודע אם התמונות שקיבלת הן 'עשויות' או לא, אין לי מושג. אבל כל המנופאים, בכל הימים, אצלנו הם עם רישיונות".

מצ"ב תמונ

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות