צבא רוסיה הודיע כי כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד שולטים כעת באופן מלא בעיירה שבפאתי דמשק, בה נעשה בתחילת השבוע  שימוש בנשק כימי. בהודעה שפרסם הבוקר (חמישי) משרד ההגנה הרוסי, נכתב כי הצתב בעיירה דומא, מזרחית לבירה, "חוזר לנורמליות".למעלה מ-135 אלף מורדים סורים ובני משפחותיהם עזבו

במהלך החודש האחרון את דומא, במסגרת "הסכם פינוי" אליו הגיעו המורדים עם צבא רוסיה – בן בריתו העיקרי של המשטר הסורי. יש לציין כי נכון לשעה זו לא ניתן אישור רשמי ממשלת סוריה על כך שצבאה אכן נכנס לדומא.

ילדים בטיפול רפואי לאחר מתקפה בעיר דומא (צילום: Syrian Civil Defense White Helmets via AP).

בתוך כך, עדיין לא ברור באם תפתח ארה"ב במתקפה על סוריה, בתגובה למתקפה הכימית. אחרי שנשיא ארה"ב איים אתמול על רוסיה במפורש, דרך חשבון הטוויטר שלו, אמרה  דוברת הבית הלבן שרה האקבי סאנדרס כי ישנן כמה אפשרויות על השולחן, וכי הנשיא טראמפ שוקל גם אפשרויות שאינן כוללות מתקפת טילים. "רוסיה נכשלה בהבטחת התפרקותה של סוריה מנשק כימי", אמרה הדוברת והוסיפה כי "הנשיא רואה ברוסיה אחראית לתקיפה הכימית יחד עם סוריה".

עם זאת, העיתון "אל-חיאת", שיוצא לאור בלונדון, דיווח כי הצבא הסורי שלח הודעות לאזרחים והזהיר אותם מתקיפה אמריקנית. לפי הדיווח, בהודעות שנמסרו לאזרחים נכתב: "המקלטים הציבוריים ערוכים היטב. במקרה של תקיפה אמריקנית, יופעלו צופרי האזעקה".