בבוקר שלאחר תקיפת ארה"ב ובנות בריתה בסוריה נאספו מאות סורים בכיכרות ברחבי הבירה דמשק הבוקר (שבת), צפרו בצופרי המכוניות, הניפו את ידיהם בסימן נצחון והניפו את דגלי סוריה לאות מחאה על התקיפה חסרת התקדים.

מספר שעות מוקדם יותר, לפני הזריחה, פיצוצים חזקים הרעידו את שמי דמשק והשמיים נצבעו בכתום, כשיחידות ההגנה האווירית של צבא אסד ירו טילי קרקע-אוויר בתגובה לשלושת גלי התקיפה שנועדו להעניש את נשיא סוריה בשר אסד על שימוש לא חוקי בנשק כימי כנגד אזרחים. כתבי AP בדמשק ראו עשן עולה ממזרח דמשק, ומה שנראה כאור אש בשמיים. גם ממרחק רב, הטילים ששיגרה ארה"ב לפרברי העיר נשמעו כמו רעם.

דמשק בעת הפצצות כוחות ארה״ב, צרפת ובריטניה, 14 באפריל 2018 (צילום: AP Photo/Hassan Ammar).

זמן קצר לאחר שההתקפה בת השעה הסתיימה, כלי רכב מצוידים ברמקולים הציפו את רחובות דמשק, משמיעים שירים לאומיים סוריים. גם תוך כדי ההתקפה ניתן היה לשמוע במרכז דמשק את השיר הלאומי "הו סוריה, את אהובתי" מרמקולים של מכונית.

בכיכר אומיה שבדמשק התאספו מאות בני אדם והניפו דגלי סוריה, רוסיה ואיראן. חלקם מחאו כפיים, רקדו וצעקו "אנחנו אנשיך, בשאר". רשת הטלוויזיה הסורית שידרה מהכיכר בשידור חי, שם התאספו מלבד אזרחים גם חיילים, אנשי משפט ודמויות ידועות.

אסד עצמו מנסה לשדר הבוקר 'עסקים כרגיל': רשת הטלוויזיה הרוסית RT פרסמה סרטון בו נראה הנשיא מגיע ללשכתו: