לאחר שבעיתון 'הארץ' פורסמו היום (ב') עדויות על כך שהשחקן זאב רווח הטריד לכאורה נשים איתן עבד, פנו לשרת התרבות מירי רגב, חברות עמותת "כולן", עמותה פמיניסטית שחברותיה אחראיות בין היתר על הובלת 'צעדת השרמוטות', בדרישה לבטל את השתתפותו של רווח בטקס הדלקת המשואות.

״לנוכח פרסום העדויות של שתי המתלוננות, אי אפשר לעבור לסדר היום ולתת לרווח להדליק משואה. זוהי פגיעה נוספת של הרשויות בנפגעות אלימות מינית, שסופגות גם כך יחס מזעזע מידי יום״, אמרה ברכה ברד, מנכ״לית עמותת 'כולן'.

״התמונה שעולה מהעדויות שפורסמו היום היא קשה מאוד, ולפיה רווח ניצל את כוחו ומעמדו כדי לנצל, להשפיל ולפגוע מינית בשתי נשים שעבדו איתו או תחתיו. אם רווח ידליק משואה, זו פשוט יריקה בפניהן של כל הנשים בישראל. אחרי שלפני שנתיים על אף עדויות קשות על הטרדות מיניות, אפשרה השרה רגב לאב גבריאל נדאף להדליק משואה, אנו מקוות שהלקח נלמד ולא נחווה שוב את אותו ביזיון, כפי שהיה בטקס לפני שנתיים. דווקא בתקופה בה פרץ בכל העולם ובארץ קמפיין "מי טו" אנו מצפות מהשרה רגב לגבות את המתלוננות ולא לתת פרס לתוקף", הוסיפה ברד.

התיק נגד רווח נגנז על ידי מי שהייתה אז פרקליטת מחוז תל אביב, רות דוד שהתנגדה להגשת כתב אישום כנגד רווח, על אף שגורמים משפטיים בפרקליטות המליצו אחרת.

לאחר הודעתה של רגב לפני כשבוע על כך שרווח ידליק משואה, קראו ארגוני נשים לשרה לבטל את השתתפותו של רווח. בין הארגונים, המרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית ושדולת הנשים.

נגד רווח הוגשו שתי תלונות על הטרדה מינית לפני למעלה מעשור וכאמור התיק נגדו נסגר.