טרור יהודי בשומרון: אלמונים ריססו כתובות נאצה וניקבו צמיגים בכפרים הפלסטיניים אסווייה ולובן א-שרקייה, שליד ההתנחלות עלי שבאזור שכם. האירוע אירע בלילה שבין שני לשלישי. בין השאר נכתב "לגרש או להרוג" ו"די לצווים המנהליים". הכוונה היא לצווי הרחקה מנהליים שצה"ל ושב"כ מוציאים נגד פעילי ימין קיצוני בגדה. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי המשטרה והצבא הגיעו למקום ופתחו בחקירה.

פעולות תג מחיר במהלך הלילה בכפרים א-סוויה ולובאן אשרקייה שבגזרת שומרון (דוברות המשטרה)

מארגון יש דין נמסר אתמול כי "פעולות ההשחתה בכפרים הפלסטיניים, כמו אלו שהתרחשו הלילה ושדומות להם התרחשו בתקופה האחרונה במספר בכפרים נוספים, נועדו לפגוע בפלסטינים ולהפחידם בביתם, וכן להתריס נגד רשויות אכיפת החוק. חובה לטפל בהן בחומרה, לפני שהעבריינים יסלימו ויפגעו בחיי אדם".

פעולות תג מחיר במהלך הלילה בכפרים א-סוויה ולובאן אשרקייה שבגזרת שומרון (דוברות המשטרה)

ביום שישי האחרון, הציתו אלמונים דלת מסגד בעיירה עקרבה שבשומרון. בנוסף, ריססו כתובות 'תג מחיר' ו'נקמה' על המסגד. מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי מספר חשודים הגיעו לפנות בוקר למסגד, שפכו חומר בעירה על דלת הכניסה הציתו אותה ונגרם נזק לדלת. בנוסף על הקירות החיצוניים של המסגד נכתב בצבע נקמה ותג מחיר.

פעולת תג מחיר בעיירה עקרבה שבשומרון (קרדיט: זאכריה מרבנים למען זכויות האדם)

בסרטון מצלמות האבטחה נראים שני אנשים, שפניהם וראשיהם מכוסים בקפוצ'ון, כשהם שופכים חומר בערה על דלת המסגד, מבעירים ונמלטים מהמקום. לא ידוע האם היו במקום אנשים נוספים שלקחו חלק באירוע.