שלושה שבועות לאחר שהקימו את אוהל המחאה מול מעונו של ראש הממשלה בירושלים, הוזמנו הוריו של אברה מנגיסטו לטקס הדלקת המשואות, ביוזמתה של חברת הכנסת מהמחנה הציוני, יעל כהן-פראן. ראש הממשלה עדיין לא פקד את אוהל המחאה ולא נפגש עם המשפחה.

ח"כ יעל כהן פארן ביקרה באוהל המחאה למען שחרורו של אברה מנגיסטו משבי החמאס, ושמעה דברים קשים מהמשפחה על ההזנחה ואטימות חברי הממשלה כלפיהם. מיד לאחר הביקור, פנתה חברת הכנסת כהן פארן ליו"ר הכנסת בבקשה לסייע למשפחה ולהזמינם להשתתף בטקס הממלכתי בהר הרצל, לכבוד יום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל, שבו לוקחות חלק משפחות שכולות ומשפחות שבויים ונעדרים אחרות.

מהמשפחה נמסר: "קיבלנו בהתרגשות את ההזמנה להשתתף בטקס הדלקת המשואות שנת השבעים למדינה. עלינו למדינת ישראל כי אנחנו אוהבים אותה, ומקווים שכל ילדינו יזכו להיות חלק מהדור שימשיך להצמיח אותה. בתוך ההתרגשות, קשה לנו לשמוח, לבנו גדוש דאגה לבננו אברה.
כל ישראל ערבים זה בזה, ואנחנו מרגישים כי אברה חסר לעם כמו שהוא חסר לנו. צריך להחזיר את אברה הביתה עבורו ועבור הבית של כולנו, ישראל.
תודה לח"כ יעל כהן פארן, ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ולכל מי שדאג שנהיה נוכחים באירוע המרגש הזה."

ח"כ כהן פארן אמרה: "נדהמתי כשסיפרו לי כיצד הממשלה וגורמי הביטחון מתעלמים מהם וכיצד הם מרגישים שהציבור בישראל מפנה להם גב. ראש הממשלה ושריו נטשו את המשפחה לקרוס תחת הכאב כאשר בנם נמצא בשבי אויב, בשבי המחאס. זו איננה דרכנו, כל ישראל ערבים זה לזה וחובתנו לעשות כל מאמץ לשחרור אברה בהקדם האפשרי. פניתי ליו"ר הכנסת שיאשר שלוש הזמנות אישיות למשפחת מנגיסטו כדי שאנחנו, העם, נאמר להם באירוע הממלכתי הזה, שאנחנו מחבקים אותם ונעביר להם מסר של אחדות. אני מקווה שההשתתפות בטקס תעלה חיוך על פניהם של בני המשפחה ושתחזיר להם את האמונה שהציבור הישראלי כולו תומך בהם ובמאבקם ולא שכח את אברה. אני מודה ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, על ההתגייסות לסייע למשפחה, על שהבין את חשיבות הדבר למשפחה ואישר את בקשתי."