נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שוחח בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין והזמין אותו לביקור בבית הלבן, כך נמסר הבוקר (שישי) ממשרד החוץ הרוסי לסוכנות הידיעות נובוסטי. על פי הדיווח, אמר לברוב כי כי טראמפ חזר על ההזמנה שוב ושוב במהלך שיחת הטלפון, ואמר כי ישמח לראות את פוטין בבית הלבן וכן לקיים ביקור גומלין ברוסיה.

עוד אמר לברוב לסוכנות הידיעות כי כעת, לאחר תקיפת המעצמות בסוריה בשבוע שעבר, אין כל מניעה מוסרית מצד מוסקבה לספק לנשיא סוריה בשאר אל-אסד טילי S-300. מדובר במערכת הגנה אווירית מתקדמת, שעשויה להשפיע על מאזן הכוחות בין צבאות סוריה לישראל.

טראמפ תקף באחרונה בחריפות את רוסיה על הגיבוי אותו היא מעניקה לנשיא הסורי. "אל לכם להתחבר עם החייה הרצחנית שקטלה בגז את האנשים שלו, ונהנה מזה!", צייץ טראמפ אחרי ההתקפה הכימית בדומא.

בציוץ מאוחר יותר, כתב טראמפ כי היחסים בין המדינות הם "הגרועים ביותר מאז ומעולם, אפילו יותר מאז תקופת המלחמה הקרה."

דברים אלו של הנשיא האמריקאי באו קודם להתקפה המשותפת של ארה"ב עם בריטניה וצרפת על  יעדים של משטר אסד בסוריה בתגובה למתקפה הכימית של צבאו על מעוד מורדים סמוך לדמשק.

על פי הדיווח של סוכנות נובוסטי הבוקר, אמר שר החוץ הרוסי כי "רוסיה עדכנה את ארצות הברית באזורים בסוריה המהווים קו אדום לפני התקיפות". עוד אמר כי "התקיפות האמריקניות לא חצו את הקווים האדומים הללו". הוא הבהיר כי "טראמפ ופוטין לא ייאפשרו התנגשות צבאית בין ארצות הברית לרוסיה".