לפחות 31 בני אדם נהרגו כשמחבל מתאבד פוצץ עצמו היום (ראשון) במרכז רישום בוחרים בקאבול בירת אפגינסטן. דאע"ש נטל אחריות לפיגוע.

דובר של המשרד לבריאות הציבור, וואהיד מאג'רו, עדכן לפני זמן קצר כי מניין הפצועים עומד על 54. מפקד משטרת קאבול, הגנרל דאוד אמין, אמר שהמחבל המתאבד פוצץ עצמו סמוך לאזרחים שהגיעו למקום על מנת לקבל את תעודות הזדהות שלהם לקראת הבחירות לפרלמנט שייערכו בחודש אוקטובר.

הדי הפיצוץ העז נשמעו הכל רחבי העיר, וגרמו לשבירתם של חלונות גם במרחק קילומטרים מזירת האירוע, מספר רכבים סמוכים נפגעו אף הם. המשטרה המקומית חסמה את כל הרחובות המובילים לזירת האירוע, והתירו כניסה של אמבולנסים בלבד. כלי התקשורת המדינה הציגו צילומים של מאות בני אדם המתגודדים סמוך לבתי החולים הסמוכים בחיפוש אחרי יקיריהם.

עמאק,סוכנות הידיעות של דאע"ש פרסמו הצהרה בה נטל על עצמו הארדון אחריות למעשה. לפי ההודעה, המטרה הייתה לפגוע ב"כופרים" שיעים.

על פי הרשויות באפגניסטן, רצחו שלושה שוטרים שאבטחו מרכזי רישום בוחרים בשני מחוזות במדינה נהרגו בידי חמושים.

כוחות הביטחון האפגנים פועלים למניעת מתקפות של ארגונים מקומיים המסונפים לדאע"ש, כמו גם מצד הטליבאן, מאז סיימו כוחות ארה"ב ונאט"ו את הפעולה הצבאית שלהם בסוף 2017. עם זאת, שני הארגונים מרבים לבצע תקיפות ופיגועים, כשהטליבאן תוקף בדרך כלל מוסדות ממשלתיים ואשי כוחות הביטחון, דאע"ש מכוון את התקפותיו למיעוט השיעי במדינה.

מוקדם יותר היום, במחוז בגלן שבצפון המדינה, נהרגו לפחות חמישה בני אדם כשצטען צד הופעל סמוך למכוניתם. דובר מפקד המשטרה המחוזית, זאביהולה שוג'ה, מסר כי ארבעה שני אדם נוספים נפצעו בפיצוץ, שאירע בבירת המחוז פּוּלי חומרי.

מפקד משטרה אזורי במחוז בלך, אף הוא בצפון המדינה, מת מפצעיו אחרי שנורה אתמול במהלך חילופי ירי עם כוחות מורדים. דובר המשטרה המחוזית, סאהר ג'אן דוראניף אמר כי קרוב לתריסר מורדים נהרגו בחילופי האש, שנמשכים גם בשעה זו. הטאליבן נטל אחריות להרג המפקד האזורי.