עיתונאים המועסקים כפרילנסרים בעיתון 'הזמן הירוק', היוצא לאור על ידי חברת 'תכלת תקשורת', טענו בפני 'דבר ראשון' כי לא קיבלו את שכרם מאז אוגוסט 2017. "פרילנסרים הם חוליה חלשה, קל ללכת על הראש שלהם. הם לא העורך ולא המנהל" אמר לנו אחד הכותבים הוותיקים בעיתון, עזרא דלומי מקיבוץ ראש הנקרה. לדבריו, גם שכר החודשים הקודמים שולם באופן חלקי בלבד, ובאיחור עצום, בעקבות פרסום הלנת השכר בפוסט בפייסבוק. מבירור עם גורמים בעיתון המקביל – 'קו למושב', היוצא אף הוא על ידי תכלת תקשורת – עלו טענות דומות.

"זה התחיל כשלפני שלושה חודשים גילינו שלא שילמו ממאי 2017. גילינו זאת באיחור". אמר ל'דבר ראשון' יבל ברקאי מקיבוץ הזורע. "אחרי מאמצים קשים, סיפורים ואגדות, הצלחנו להשיג חלק מהכסף בלבד. לי היו חייבים 16 אלף שקלים והצלחתי לקבל כחצי מהסכום. הם אומרים ש'אין להם כסף'. שהעיתון במצב קשה".

"אני אחד מאותם כתבים שלא מקבלים שכר כבר חודשים ארוכים" אמר לנו גם אבנר רון מאשדות איחוד. "בחצי השנה האחרונה לא קיבלתי שכר בכלל". ברקאי מעיד כי צמצם משמעותית את הכתיבה לעיתון, אך כי הוא מוסיף לעשות זאת מתוך קשר רגשי, ואילו רון הסביר לנו כי הוא חש מחוייבות בעיקר כלפי המרואיינים שלו – להוציא את הכתבות שכבר מונחות על שולחנו, אולם הוא אינו מכין חומר חדש.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

'הזמן הירוק' הינו גילגולו של עיתון 'הדף הירוק' אשר יצא בעבר על ידי התנועה הקיבוצית עצמה. רון מספר כי באותה התקופה מוסר התשלומים היה תקין והכתבים קיבלו משכורותיהם בזמן. "לקחו יותר אחריות על החבר'ה". בשנות ה-90 החל העיתון לצאת כחלק ממקומוני מעריב, ובהמשך עבר לתכלת תקשורת. דלומי מוסיף כי פנו בנושא הלנת השכר גם למזכירות התנועה הקיבוצית המפרסמת כיום בעיתון המיועד לחבריה ולחברה הקיבוצית בכללה, היות והכותבים כולם הם חברי קיבוצים. אולם לדבריו, פניות אלו, בבקשה שתפעיל לחץ על תכלת תקשורת, לא העלו עד כה דבר. "היא ממשיכה לפרסם בעיתון המלין את שכרם של חברי הקיבוצים. אכן סולידריות למופת".

"הטענות שהוצגו בפניך כלליות, לקויות וחוטאות לאמת" מסרו לנו בתגובה מתכלת תקשורת, "יחד עם זאת נבצע בדיקה חוזרת וככל שנמצא ליקוי אצלנו, נפעל לתיקונו".

בתנועה הקיבוצית טרם הגיבו לדברים.