ההסתדרות, הנהלת אסם וועד עובדי נהגי סקטור "קפוא ומצונן" באתר החברה בשוהם, חתמו על הסכם קיבוצי חדש המשפר את תנאי העסקתם של כ-100 נהגים ועוזרי נהגים, האחראים על הפצת כל המוצרים הקפואים והמצוננים של אסם לרחבי הארץ.

כחלק מההבנות נקבע כי העובדים ייהנו מתוספת שכר כוללת בשיעור של 7.3% במהלך תקופת ההסכם, ועם החתימה יקבלו העובדים מענק חד פעמי בגובה 500 שקל בתלושי קנייה. ההסכם החדש, אשר תוקפו עד אפריל 2020, יחול באופן רטרואקטיבי מ-1.4.2015 והוא משפר באופן ניכר את תנאי שכרם ותנאי עבודתם של הנהגים ועוזריהם.

בנוסף לכך ההסכם כולל תוספות שקליות במקרים של עיוותי שכר, הכפלת גובה "תוספת החזרת משטחים", הגדלת שיעורי הפרמיות לנהגים חדשים וקיצור שבוע העבודה מ-6 ימים ל-5 ימים בשבוע – ללא פגיעה בשכר.

כמו כן ההסכם כולל הגדלת "תוספת הקירור" מ-5 שקלים ליום ל-220 שקל בחודש, הגדלה אשר תובא בחשבון לטובת ההפרשות סוציאליות רטרואקטיבית מ-2015. בנוסף הוסכם על הגדלת השתתפות ההנהלה בקופת הוועד מ-25 שקל ל-30 שקל לעובד.

"הסכם מצוין שנותן תקווה ואופק תעסוקתי וכלכלי"

יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, הרצל יאקה, מסר: "ברכותי על ההסכם אשר מחזק את מעמד הנהגים באסם ומשפר באופן משמעותי את תנאי העסקתם, תוך הכרה בתרומתם להצלחת החברה. אני מודה לכל השותפים למו"מ אשר השכילו לפעול יחד כדי להביא בשורה אמיתית".

יו"ר ההסתדרות במרחב פתח תקווה, גיורא נחום, הוסיף: "הגענו להסכם מצוין שנותן תקווה ואופק תעסוקתי וכלכלי לעובדים המסורים של סקטור הקפ"מ באסם. אני מודה לכל מי שסייע והביא לסיומו המוצלח של המו"מ".

יו"ר ועד עובדי הנהגים, אמיר פרדה: "אני שמח על כך שהגענו להסכם אשר יביא לצמצום פערים בין העובדים וישפר את תנאי העסקתם. אני מודה לכל מי שעמל ותמך בנו במהלך המו"מ. העשייה שלנו תימשך למען העובדים ורווחתם ולמען הצלחת החברה".