עולם הספורט הוכיח שוב שאין דבר יותר מקרב לבבות מהרוח הספורטיבית. במהלך אליפות העולם בטניס שולחן שמתקיימת השבוע בשבדיה, הוגרלו למשחק רבע הגמר נבחרת הנשים של צפון ודרום קוריאה למשחק נוקאווט בניהן. שתי הנבחרות בחרו לא להתחרות אחת נגד השנייה, ובצעד היסטורי בעולם הספורט ביקשו במקום המשחק לאחד את שתי הנבחרות לנבחרת אחת שתתחרה ביחד עד סופו של הטורניר.

הנבחרת המשותפת קיבלה את ברכתה של התאחדות טניס השולחן העולמית, וכאשר עלו היום השחקניות לתצלום והכרזה משותפת במקום המשחק, הקהל באולם קיבל אותן במחיאות כפיים סוערות ובהתרגשות רבה. יו"ר התאחדות טניס השולחן העולמית, תומס ווייקרט יצא בהצהרה לתקשורת "כאשר הודעתי לוועד המנהל על ההתפתחות הזאת, הנבחרת המשותפת קיבלה מחיאות כפיים סוערות מחברי הועד שתמכו במהלך ההיסטורי".

אל וויקרט הצטרף סגן נשיא התאחדות טניס השולחן הדרום קוריאנית, ריו סונג מין, שהיה אלוף האולימפי באתונה 2004, באומרו: "זוהי הצהרה חשובה כדי לקדם שלום בין שתי המדינות שלנו דרך משחק הטניס שולחן".

במשחק חצי הגמר שיערך מחר, תפגוש הנבחרת המאוחדת את אחת מהנבחרות – יפן או אוקראינה, שיתחרו בניהן בהמשך היום. הנבחרת המאוחדת מקווה להמשיך להפתיע ולנצח בחצי הגמר את היריבה שתבוא, בתקווה לזכייה היסטורית בטורניר.

ההחלטה לאחד את הנבחרות במקום להתחרות וכתוצאה מכך שאחת מהנבחרות תודח, מגיעה על רקע של התחממות היחסים בין שתי הקוריאות. תהליך ההתקרבות גם הוא החל דרך ספורט, על ידי יצירת נבחרת נשים מאוחדת בהוקי קרח באולימפיאדת החורף שהתקיימה בפברואר האחרון.

בסוף השבוע האחרון ההתקרבות בין שתי המדינות הגיעה לשיאה בחתימה היסטורית על הצהרה לפיה הם הסכימו לפעול למען "פירוז מוחלט" של חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני. ההצהרה נחתמה במהלך פסגה ראשונה בין ראשי שתי המדינות, אחרי יותר מעשור. ראשי המדינות הבטיחו שיפעלו לגיבוש שלום "קבוע ויציב", שיביא לסיומה הרשמי של המלחמה שהסתיימה ב-1953 בשביתת נשק בלבד.