חשד למקרה נוסף של מה שמוגדר כ"טרור חקלאי" כשבקיבוץ אפיקים הוצת אתמול (שישי) מערום חבילות קש בשדות הקיבוץ. הנזק מוערך במאות אלפי שקלים. אירוע זה מצטרף לשורה ארוכה של הצתות, מהן סובלים חקלאי הצפון בשנים האחרונות. ראש המועצה האזורית עמק הירדן אמר כי "שר החקלאות והשר לביטחון פנים צריכים להתחיל להציג את תוצאות מעשיהם".

כ-200 ערימות חציר הובערו אתמול וצוותי כיבוי אש הוזעקו למקום. "זו תוצאה נוספת של הטרור החקלאי שממשיך להכות בשדות של החקלאים בעמק הירדן", אמר ראש מועצת עמק הירדן, עידן גרינבאום. "הנזק אדיר, הרבה מאוד כסף נשרף פה כרגע", הוסיף.

אלה פניו המכוערים של הטרור החקלאי. שדה של חיטה שמישהו גידל בעמל רב וקצר וליקט – הושחת באש בתוך שניות

בחודשים האחרונים התרבו מקרי ההצתות בשדות החקלאיים בצפון, במקרים בהם נגרם נזק כבד לציוד ולשטחים החקלאיים. לפני מספר שבועות הוצתו שני מחסנים חקלאיים בצפון. לפני כשבועיים 150 שיחי גפן נוסרו בכרם בבעלותו של תושב הישוב תומר שבבקעת הירדן.

גרינבאום הוסיף כי "אלה פניו המכוערים של הטרור החקלאי. שדה של חיטה שמישהו גידל בעמל רב וקצר וליקט – הושחת באש בתוך שניות. שר החקלאות והשר לביטחון פנים צריכים להתחיל להציג את תוצאות מעשיהם. הדיבורים ששמענו בלי סוף פשוט לא עושים את העבודה".

Posted by ‎עידן גרינבאום‎ on Friday, 4 May 2018

על אף שאין חולק על העובדה כי קיימים מקרים של פגיעה בשדות וציוד חקלאי על רקע לאומני, מהמשטרה נמסר כי במקרה הנוכחי בשדות אפיקים אכן נבדק חשד להצתה אולם הרקע עדיין לא ברור ולא מיהרו לקבוע כי מדובר בהצתה על רקע לאומני.

גם "טרור העפיפונים" מוסיף על הטרור החקלאי כשלצד פגיעה בחורשות, סובלים חקלאים באזור עוטף עזה מהצתות הנגרמות על ידי עפיפונים אליהם מחוברים בקבוקי תבערה הנשלחים מרצועת עזה. אותם בקבוקי תבערה גרמו למספר הצתות בשטח ישראל בשבוע האחרון, לא היו נפגעים, וצוותי כיבוי האש טיפלו בשריפות.