כמדי מוצאי שבת, יצאו אתמול (שבת) מאות בני אדם להפגנה בכיכר הבימה בתל אביב. השבוע השתתפו בהפגנות גם נציגים מהמחנה הציוני וממפלגת מרצ. חברת הכנסת תמר זנדברג, יו"ר מפלגת מרצ, אמרה בהפגנה כי "אנחנו במלחמה על ישראל ואנחנו גם ננצח בה כי הציבור הישראלי רוצה מדינה דמוקרטית ומאמין בה. ראש ממשלה תחת המלצות משטרה לשוחד רוצה לשים את ידו על בית המשפט הישראלי ואנחנו לא ניתן לזה לקרות״.

גם יו״ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, נשא דברים הערב: ״זה לא הזמן לשבת על הגדר. דמוקרטיות נהרסו כשהרוב ישב על הגדר. זה לא הזמן להגיד 'יהיה בסדר'. דמוקרטיות חוסלו כשהרוב אמר 'יהיה בסדר'. אנחנו פה הערב, יחד עם אלפי אזרחים שלא מוכנים לוותר. אלפי אזרחים שמוכנים להלחם על הדמוקרטיה".

יו"ר סיעת המחנה הציוני, אבי גבאי, בהפגנת תמיכה בבג"ץ. 2 באפריל (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90).

בתחילת הערב נעצר מפגין בן 62, בטענה כי הוא מפריע למירוץ האופניים ג'ירו ד'איטליה. המפגין, ישי הדס, החזיק שלט עליו הכיתוב באנגלית "crime minister". מספר פעילים טענו כי מדובר במעצר בלתי חוקי, וכי ההפרעה למירוץ מהווה תירוץ בלבד. "משטרת תל אביב מורידה את הכפפות", צייץ אלדד יניב בטוויטר וקרא במחאה להגיע להפגנה בכיכר הבימה. "מתברר שהמשטרה אזקה ועצרה מפגין, שהוא סבא נחמד ואיש פרסום נורמטיבי בלי שום עבר פלילי, אך ורק כי העז לנסות ולהניף שלט נגד ראש הממשלה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון, נאם בכיכר הבימה והתייחס לכוונה לחוקק את פסקת ההתגברות. "השב"כ הוא אחד הסובלים ביותר מאימת הבג"ץ", אמר. "ראשי הממשלה תחתיהם שירתתי, רבין ואחר כך פרס, לא אהבו את בג"ץ, אבל לא העלו מעולם על דעתם להתערב או להציע משהו מההצעות שנתניהו ושקד מובילים את המדינה אליהן".