נבחרת ישראל עד גיל 17 סיימה אמש (חמישי) את דרכה באליפות אירופה לנערים עם הפסד שלישי ברציפות, 2:0 לאיטליה, והודחה מהמפעל אחרי שלב הבתים.

נבחרת ישראל עד גיל 17 מול איטליה (ההתאחדות לכדורגל בישראל)

בידיעה שסיכוייה להעפיל לשלב הבא קלושים בלבד, התייצבה אתמול הנבחרת מול איטליה השאפתנית שידעה שניצחון יבטיח לה את העלייה לשלב הבא. גדי ברומר, מאמן הנבחרת, המשיך עם הרוטציה בהרכב הפותח וביצע לא פחות משישה שינויים לעומת המשחק הקודם מול שוויץ. ישראל פתחה עם החלוץ עומרי רם בהתקפה,שמאחוריו עמית מאיר ואושר דוידה, תם מרדכי וחנן ביטון כמגנים הצטרפו לצמד הברזל רוני לאופר והקפטן דן לוגסי,מוחמד גדיר הצטרף לנדב נידם בקישור. בשער המשיך לעמוד שריף כיוף.

לאחר מחצית ראשונה מאופסת, שפיתחה תקווה לגבי הפתעה ישראלית על אדמת אנגליה. הגיעה המחצית השנייה והחזירה את הנבחרת לקרקע, שני שערים תוך שבע דקות של מאנו גיאבואה (48) שחקנה של אטאלנטה, ואדוארדו ורגאני (55) מאינטר, שנותרו ללא מענה, קבעו את תוצאת הסיום.

כמו במשחק מול שוויץ, שוב מדובר על ניצול ההזדמנויות – האיטלקים בעטו שלוש פעמים אל המסגרת, שתיים מהן מצאו את הרשת.

נבחרת ישראל עד גיל 17 מול איטליה (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

"הפסד מאכזב, היו לנו הזדמנויות טובות לכבוש, אני בטוח שהטורניר הזה יתרום רבות לשחקנים בעתיד" אמר ברומר בסיום, "נמשיך לעבוד קשה על מנת להגיע לאליפויות מסוג זה גם עם השנתונים הבאים, יש לנו דור מוכשר ואני גאה בהם על הקמפיין הזה".

כזכור, זו הפעם הראשונה מאז 2005 שהנבחרת בשנתון זה מעפילה לאליפות אירופה, את הטורניר מסיימת הנבחרת במקום הרביעי בבית שלה עם שלושה הפסדים ושער זכות אחד אותו כבש דן לוגסי במשחק הראשון.

איטליה ואנגליה, על אף שהפסידה אמש לנבחרת שוויץ, העפילו לרבע הגמר שם ייפגשו בהתאמה עם שבדיה ונורווגיה.