לרגל חודש הרמדאן, הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין, מעניקה כרטיסים לרכישת מזון ל- 3,000 משפחות נזקקות במגזר הערבי ועוד 4,600 כרטיסים לרכישת ביגוד לילדי מועדוניות רווחה במגזר, בסכום כולל של 1.52 מיליון שקלים. המענקים יחולקו במהלך הרמדאן ולקראת החג עיד אל-פיטר, באמצעות מחלקות הרווחה ב-78 יישובים ערביים ומעורבים ברחבי ישראל. 

הקרן לידידות הינו ארגון פילטנטרופי. מרבית תומכיו הינם נוצרים החיים ברחבי העולם ומתוך אמונה דתית ומחויבותם לתנ"ך חשים זיקה למדינת ישראל ולעם היהודי.  במהלך השנים תרמה הקרן לידידות מיליארדי שקלים. תמיכתם באה לידי ביטוי גם בתמיכה פוליטית במדינת ישראל, במדינות השונות מהם הם באים.

הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות: "ההשקעה ברווחתם של המיעוטים בישראל היא קריטית לגיבוש תחושת השייכות והערבות ההדדית בין הקהילות. עד כה המדינה מדברת לעתים על הצורך הזה אך עושה מעט מדי. תחושת שוויון אזרחי ואיכות חיים בקרב כל הקבוצות בחברה יבטיחו את ביטחונה ועתידה של ישראל כמדינה מוסרית וחזקה. אני מבקש לאחל לאחינו המוסלמים רמדאן כרים בתקווה שתרומתנו תאפשר לאלפי משפחות לקיים את מצוות החג בכבוד ובשמחה".

בשנת 2018 הקרן לידידות תורמת כ-20 מיליון שקלים לטובת סיוע לאוכלוסיות חלשות ברשויות הערביות.