על פי דיווחים שונים, נראה כי נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס אינו בקו הבריאות. אתמול (ראשון) אושפז עם חום בבית חולים, וזאת הפעם השלישית בשבוע האחרון. לצד סוגיית בריאותו של המנהיג הפלסטיני בן ה-83, שאלת ירושת ההנהגה הפלסטינית אחרי שלטונו, עבאס הולכת והופכת למציאותית יותר.

עוזר בכיר של עבאס, אמר שלא לייחוס כי נשיא הרשות הפלסטינית אובחן עם חום. בשבוע שעבר בבית החולים איסטישארי ברמאללה, עבר עבאס ניתוח באוזנו וחזר במוצאי שבת לבדיקת מעקב. סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית וואפא דיווחה כי מנהל בית החולים אמר כי תוצאו הבדיקות של עבאס "יצאו טובות" וכי מצבו הבריאותי מובטח, אך לא פירטו מעבר לכך. בכיר פלסטיני אחר אמר כי עבאס סובל מדלקת ריאות, נושם בעזרת מכונת חמצן ומטופל באנטיביוטיקה. לדברי הבכיר הפלסטיני עבאס צלול ובהכרה.

עבאס ידוע כמעשן כבד וסובל ממשקל יתר, הוא בעל היסטוריה של בעיות בריאותיות, בין השאר בעיות לב ולפני עשור לקה בסרטן הערמונית. לפני כשנתיים עבאס הובהל לטיפול לב דחוף לאחר שסבל מתשישות וכאבים בחזה. עבאס סובל מטרשת עורקים ועבר צינטור.

עבאס החל את תפקידו כיו"ר הרשות הפלסטינית לאחר מותו של יו"ר הוועד הפועל של ארגון אש"ף ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת בחודש נובמבר שנת 2004, כשבחודש ינואר 2005 נבחר עבאס, בבחירות דמוקרטיות, לחמש שנות כהונה. על רקע ניצחון ארגון הטרור החמאס בבחירות לפרלמנט הפלסטיני וההשתלטות הצבאית של החמאס על רצועת עזה, מהלך אשר הביא לפיצול הרשות הפלסטינית, לא התקיימו מאז כל בחירות נוספות ברשות ובנוסף, עבאס סרב להכריז על יורשו להנהגה הפלסטינית.